Etykiety

wtorek, 25 listopada 2014

Guido van Genechten "Ale kupa! Co masz w pieluszce?"Guido van Genechten, Ale kupa! Co masz w pieluszce?, tł. Katarzyna Piętka, Warszawa „Nasza Księgarnia" 2014

Mysz jest kwintesencją ciekawego malca, który zabawki rozbroi…


… i w każdą dziurę zajrzy……a nawet do pieluch swoich kolegów i koleżanek…

…żeby się pochwalić, że ona już z pieluchy nie musi korzystać…

…zwierzaki też chcą spróbować nowego sposobu załatwiania potrzeb fizjologicznych
W życiu każdego dziecka przychodzi taki moment, że pieluszka staje się sprawą kłopotliwą. Jak poradzić sobie z niespodziankami, które tam trafiają? Nie jest to zbyt oczywiste i potrzeba dociekliwej myszki, która jeszcze nosi pieluszkę, ale powoli uczy się kontroli nad fizjologią. Dla małych zwierzątek normą jest niezbyt pięknie pachnąca zawartość. Wstydzą się jej, ale pozwalają sprawdzić myszce, co mają w pieluszce. Kupy maja różne kształty i zapachy (inspirowane naturalnymi kształtami). Tylko myszka ma pustą, ponieważ już korzysta z nocnika. Maluchy widząc to również chcą spróbować. Poza wartością edukacyjną, która pozwoli dziecku przetrwać czas sadzania na nocniku książka przyciąga ilustracjami i okienkami. Nie znam malucha, którego ruchome elementy w książce by nie przyciągały. Jest to świetna propozycja dla rodziców, którzy mają dość tłumaczenia, dlaczego trzeba siadać na nocniku.
Książka ma jedną bardzo poważną wadę: strony zbyt cienkie dla odbiorców, czyli dzieci około drugiego roku życia, bo wtedy pojawia się problem pieluszkowy. Gdyby były one twarde, kartonowe to zainteresowałyby mniejsze dzieci i dzięki temu wyręczyły rodziców w walce z przestawieniem z pieluchy na nocnik. Dla mnie książka mogłaby być nawet dwa razy droższa, gdyby była trwalsza.
Wielkim plusem są okienka. Czytałyśmy i oglądałyśmy ją przez cały wieczór, a następnego dnia rano córka sięgnęła właśnie po tę książkę, która w bardzo prosty sposób pokazuje to, co dziecku jest bliskie i znane.
Książkę pt. „Ale kupa! Co masz w pieluszce?” polecam wszystkim dzieciom, które zapoznają się z nocnikiem.
http://nk.com.pl/ale-kupa-co-masz-w-pieluszce/1975/ksiazka.html#.VHUBMme4SkA

2 komentarze:

  1. Świetna książeczka :) Nam pomogła oswoić się z tematem robienia kupki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Rewelacyjna książka. Dziękujemy za polecenie. Synek nie może się oderwać.
    Pozdrawiam
    ZK

    OdpowiedzUsuń