Etykiety

piątek, 14 listopada 2014

Delphine Grinberg i in. "60 eksperymentów. Super zabawa!"http://www.arkady.com.pl/product/28754,60_eksperymentow.html
Delphine Grinberg i in., 60 eksperymentów. Super zabawa!, tł. M. i K. Zawanowskie, Warszawa „ARKADY” 2014
Mały odkrywca zwykle ma mnóstwo zapału, a mało cierpliwości i dyscypliny, „60 eksperymentów” pomoże maluchowi wejść w świat rzeczy poukładanych, nauczy dobrych odruchów przyszłego geniusza, który drzemie w każdym dziecku oraz rozwinie jego wyobraźnię skłaniając do samodzielnych prób.
Dzięki eksperymentom dzieci zyskają wiedzę z techniki, historii, biologii, chemii i wielu innych dziedzin. Proponowane zabawy są bardzo proste i może je wykonać nawet trzylatek. Mali odkrywcy poznają tajniki pokonywania grawitacji, budowy piramid, łączenia smaków, a nawet mogą wyprodukować własne cukierki. Kto będąc dzieckiem nie hodował ślimaków? Jak obserwować mrówki i tworzyć kolekcje przedmiotów, żeby rodzice nie chcieli jej wyrzucić? Dzieci dowiedzą się też gdzie i jak można zdobyć materiały do eksperymentów.
Mali odkrywcy z książką mogą zbadać przedmioty i ich zachowania podczas rzucania, wkładania do wody, zmieniania właściwości, a nawet eksperymentować na pogodzie i tworzyć ruchome piaski, samodzielnie budować zabawki. Wiele pomysłów rodzice na pewno znają z dzieciństwa, ale jak się dorasta to one nam uciekają z pamięci. „60 eksperymentów” pozwoli nam sobie je przypomnieć.
Książka jest doskonałym wprowadzeniem do kształtowania fascynacji naukami przyrodniczymi. „60 eksperymentów” to doskonała propozycja rozwijającej zabawy. Kolorowe strony i liczne ilustracje urozmaicą maluchom zabawę. My (ja i moja trzyletnia pociecha) będziemy wspólnie odkrywać, że książki są nie tylko do czytania i oglądania, ale można dzięki nim nauczyć się obserwować przyrodę. „60 eksperymentów” to lektura dla dzieci powyżej piątego roku życia, ale uważam, że przy dobrej organizacji oraz pomocy rodziców i młodsi odkrywcy mogą podbijać świat. My na dziś mamy już kilka eksperymentów wybranych.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza