Etykiety

piątek, 12 lutego 2016

Walter J. Ciszek S.J., Daniel L. Flaherty S.J., „…bo Ty jesteś ze mną. Duchowe świadectwo z Syberii”

Walter J. Ciszek S.J., Daniel L. Flaherty S.J., „…bo Ty jesteś ze mną. Duchowe świadectwo z Syberii”, liczba stron: 288 , cena: 29,90 zł, ISBN: 978-83-7516-753-5
Duchowe świadectwo z Syberii
Jezuita Walter J. Ciszek jako „szpieg Watykanu”, spędził w sowieckich więzieniach i łagrach ponad 20 lat. Swoje doświadczenia zamknął w książce – „…bo Ty jesteś ze mną. Duchowe świadectwo z Syberii”, która właśnie trafiła do księgarń. To historia wewnętrznej odysei autora oraz opowieść o niesłabnącej wierze, która pomogła mu przetrwać wyniszczenie ciała i załamania ducha. Spędził dwadzieścia trzy lata w sowieckich więzieniach i łagrach na Syberii. Jak twierdził, to w modlitwie odnalazł odwagę, która łagodziła samotność, ból, frustrację, gniew, obawy, rozpacz. Pocieszenie płynące z duchowej kontemplacji dało mu wewnętrzny pokój, umożliwiający przeżycie w świecie przepełnionym „arogancją zła”. Książka jest odpowiedzią na najczęściej zadawane pytanie, jakie słyszał po powrocie do USA – Jak udało ci się przeżyć? W …bo Ty jesteś ze mną autor opisał z niemal z fotograficzną dokładnością wszystkie duchowe zmagania, oraz doświadczenia chwil skrajnego zwątpienia, rozpaczy, nawet samobójczych myśli, ale to właśnie Łubianka stała się dla niego szkołą prawdziwej modlitwy. Jak stwierdza sam autor: „W obozach i więzieniach (…) widziałem ogromną ilość cierpienia; niemal rozpaczy, jednak nauczyło mnie też w tej najczarniejszej godzinie, aby w poszukiwaniu pocieszenia zwrócić się do Boga i tylko Jemu zaufać. Przez długie lata izolacji i cierpienia Bóg doprowadził mnie do zrozumienia życia i jego miłości(…).
Tytuł ten poleca prezes Instytutu Pamięci Narodowej – dr Łukasz Kamiński – „Ta książka to poruszające świadectwo siły wiary, która przezwycięża potęgę sowieckiego totalitaryzmu. Polecam ją każdemu, kto pragnie zrozumieć najgłębsze przyczyny upadku komunistycznego imperium.”
To doskonała lektura dla miłośników reportaży, historii oraz poszukujących duchowych przeżyć.
O autorach:
Walter J. Ciszek (1904-1984) − amerykański ksiądz, jezuita (SJ) pochodzenia polskiego, apostoł Syberii, Sługa Boży Kościoła katolickiego. Autor książek: Z Bogiem w Rosji oraz …bo Ty jesteś ze mną. Duchowe świadectwo z Syberii. Po powrocie do USA pracował naa Uniwersytecie Fordham, jako rekolekcjonista i kierownik duchowy, znajduje się Ciszek Hall, natomiast w jego rodzinnej miejscowości działa Father Walter J. Ciszek Education Center.
Fr. Daniel L. Flaherty – jezuita, współautor książek Z Bogiem w Rosji oraz …bo Ty jesteś ze mną. Duchowe świadectwo z Syberii, redaktor magazynu America.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza