Etykiety

czwartek, 11 lutego 2016

Becky Wilson "Absolutnie fantastyczne labirynty. 100 zakręconych przygód" il. Lorna Anderson, Jean Claude

http://nk.com.pl/absolutnie-fantastyczne-labirynty/2254/ksiazka.html#.VryKS1LsvIU
Becky Wilson, Absolutnie fantastyczne labirynty. 100 zakręconych przygód, il. Lorna Anderson, Jean Claude, tł. Magdalena Korobkiewicz, Warszawa "Nasza Księgarnia" 2016
Jak zapewnić dzieciom dobrą rozrywkę i jednocześnie naukę oraz rozwój umiejętności? Jest na to wiele sposobów: od wpatrywania się w płomień świecy, zabawy z różnorodnymi masami, przez rebusy i układanki po labirynty. Każda z form pozwala nie tylko ćwiczyć koncentrację, ale i ćwiczy różne umiejętności. Labirynty pozwalają na ćwiczenie spostrzegawczości, wyrabiają łatwość znajdowania rozwiązań i kształtują wyobraźnię przestrzenną.
"Absolutnie fantastyczne labirynty" zawierają bardzo rozbudowane drogi pełne niespodzianek i zadań. Każda strona jest odmienna. W książce znajdziemy miasto pełne zombiaków, taśmę z pudłami i robotami, jaskiniami, gigantycznymi stworzeniami morskimi, podziemnymi tunelami, wodnymi przeszkodami, kolekcjami rzeczy, szkołą, plażą, kosmosem, łąką, placem budowy, niebem, wesołe miasteczko, tor z liści, remontowany budynek, wnętrze piramidy, staw, zaplątane sznurówki, galerią, krajobrazami innych planet i wiele, wiele innych. Każdy z labiryntów zachęca dzieci do zabawy, wodzenia palcem po kartce oraz wcielania się w różne role, co pomaga rozwijać wyobraźnię. W przypadku problemów ze znalezieniem prawidłowej drogi można zerknąć na ostatnie strony, na których znajdziemy rozwiązanie zadań.
W książce znajdziemy zarówno bardzo proste labirynty, jak i skomplikowane, dzięki czemu dzieci i dorośli będą mogli ćwiczyć swoje umiejętności koncentracji. Zbiór ćwiczeń doskonale sprawdza się jako materiał do rehabilitacji. Polecam wszystkim, którzy mają problemy z koncentracją oraz dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym. Labirynty będą również doskonałą rozrywką dla osób starszych, które pragną po różnych urazach wrócić do formy intelektualnej. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz