Etykiety

sobota, 6 lutego 2016

Deborah Hopkinson "Kim był Karol Darwin?" il. Nancy Harrison


http://www.proszynski.pl/Kim_byl_Karol_Darwin_-p-33342-.html
Deborah Hopkinson, Kim był Karol Darwin?, il. Nancy Harrison, tł. Edyta Jaczewska, Warszawa "Prószyński i S-ka" 2016
Teoria ewolucji zrewolucjonizowania naukę, zmieniła spojrzenie na świat, człowieka i wywróciła do góry nogami interpretacje pism świętych, w których świat powstawał w określoną liczbę dni. Karol Darwin to kolejna sławna postać, której dzieciństwo i nauka nie były idealne. Nie najlepsze oceny w szkole, zainteresowanie przyrodą, dziwne podejście do świata sprawiły, że postrzegano go jako dziwaka, bo który normalny, bogaty i elegancki człowiek śledzi trasy wędrówek mrówek przy drodze? Książka Deborah Hopkinson przybliża zawiłe losy  naukowca, pozwala czytelnikom wyruszyć w podróż z nim oraz przekonuje, że dokładne obserwowanie świata może przełożyć się na stworzenie nowej teorii, odkrycie nowych praw w świecie, w którym wszystko wydaję się wytłumaczone. Poza interesującym życiorysem w książce znajdziemy również wyjaśnione teorie, poznamy wielu bliskich Darwinowi badaczy. Mali czytelnicy będą mogli odkryć jak jeszcze kilka wieków temu podróżowano i komunikowano się.
Książka należy do interesującej serii "Wielcy i sławni". Pokazanie życiorysów, przybliżenie odkryć i ich znaczenia oraz rozwijanie w dzieciach chęci indywidualnego myślenia, dążenia własnymi ścieżkami sprawi, że będziemy w dzieciach pielęgnować ich naturalną ciekawość. Wielkim plusem tej galerii osobowości jest to, że każdy młody człowiek znajdzie w niej osobą, która jest mu bliska. Wszystkie książki z tej serii napisane są w bardzo przystępny sposób, wzbogacone ilustracjami, oprawione  w solidną oprawę, strony zszyte. Tekst rozmieszczono w taki sposób, aby nie męczył małego czytelnika. Do tego niedługie rozdziały pozwalają dzieciom zaplanować lekturę na kolejne dni i utrwalić sobie wiedzę. Książki mogą czytać już przedszkolaki z rodzicami. Na pewno będą to lektury bardzo ciekawe dla gimnazjalistów, a nawet dorosłych czytelników. Musze przyznać, że sama z wielką przyjemnością sięgam po kolejną książkę, która nie tylko pozwala przypomnieć życiorysy wielkich postaci i nauki, ale motywuje do samodzielnej wytężonej pracy.
Książkę "Kim był Karol Darwin? wzbogacono ilustracjami Nancy Harrison. Doskonale wkomponowane w tekst szkice sprawiają, że lektura przyciąga uwagę dzieci.
Książkę polecam osobom zainteresowanym poszerzaniem wiedzy, rozwijaniem ciekawości u dzieci. U nas książki z serii "Wielcy i sławni" doskonale sprawdziły się jako lektury do poduszki.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz