Etykiety

poniedziałek, 22 lutego 2016

"Co? Jak? Narysować. Szkicownik" il. Edwin G. Lutz


Co? Jak? Narysować. Szkicownik, il. Edwin G. Lutz, Warszawa "Egmont" 2016
Małe dzieci rysują bardzo chętnie. Biorą do ręki kredkę i bazgrolą tylko im znane światy. przychodzi jednak taki czas, kiedy nasze pociechy powinny rysować ładnie, odtwarzać wzory, potrafić naśladować. Inne przestają sięgać po kredki, ponieważ wstydzą się swoich nieudolnych rysunków. Jednym i drugim z pomocą może przyjść zestaw ćwiczeń "Co? Jak? Narysować. Szkicownik". My jesteśmy zestawem ćwiczeń zachwycone, ponieważ rysunki nie są zbyt skomplikowane, przez co może po nie sięgnąć nawet przedszkolak. Dokładna instrukcja, pokazanie kolejnych etapów sprawia, że ćwiczymy rękę, koncentrację, spostrzegawczość i rozwijamy wyobraźnię przestrzenną.
Szkicownik będzie doskonałym materiałem do terapii dla dzieci z różnorodnymi dysfunkcjami oraz dorosłych chcących oderwać się od codzienności. Skupienie uwagi na rysowaniu pozwala na relaks, a przy okazji rozwija nasze ukryte talenty.
W szkicowniku znajdziemy 32 wzory do ćwiczenia swoich sprawności. Wśród ilustracji znajdziemy rysunki zwierząt, ludzi, pojazdów. Połączenie tych elementów w całość może pozwolić an stworzenie własnej, niepowtarzalnej opowieści. Zestaw ćwiczeń będzie idealnym materiałem dla dzieci, które nie chcę rysować, ponieważ uważają, że rysują brzydko. My po dawce interesujących rysunków ze szkicownika sięgniemy i po zestaw z większą ilością ćwiczeń.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza