Etykiety

poniedziałek, 22 lutego 2016

Asia Olejarczyk "Pampiludki i tajemnice wiary" il. Agnieszka Filipowska


Asia Olejarczyk, Pampiludki i tajemnice wiary, il. Agnieszka Filipowska, Rzeszów "Dreams" 2016
Asia Olejarczyk w swoich książkach dla dzieci tworzy światy pobudzające wyobraźnię małych czytelników. Jej pierwsza książka, "Mikrulki" zabierała małych czytelników w świat wyobraźni, przygód malutkich stworków. "Pampiludki i tajemnice wiary" to lektura bardzo pokrewna, ale poruszająca odmienne tematy, ponieważ tematami przygód bohaterów są nie tylko proste ludzkie uczucia, ale też bardzo skomplikowany świat wiary katolickiej.
Bohaterami książki są Gideon i Alimemek, mieszkający w odległej krainie Nie-Wiadomo-Gdzie (takie nazwy pobudzają dziecięcą wyobraźnię). Przygody bohaterów toczą się wokół ich przyjaźni, wzajemnego wsparcia i odkrywania pojęć związanych z wiarą. Niezwykłe opowieści uzupełniają przyciągające uwagę ilustracje autorstwa  Agnieszki Filipowskiej. Piękna oprawa, strony w ciepłych, bajecznych kolorach sprawiają, że dzieci chętnie sięgają po książkę. Opowieść o świecie, który muszą sobie wyobrazić sprawia, że rozwijają koncentrację, ponieważ każdy szczegół z opisu jest bardzo ważny.
Całość napisana bardzo prostym językiem, fabuła bajeczna z wyraźnym morałem. Autorka wprowadza dzieci w świat takich pojęć jak bliźni, modlitwa, miłosierdzie, gloria, hosanna, zbawienie, Trójca Święta, wolna wola, wiara. opowieści powstały dla dzieci wychowujących się w rodzinach katolickich. Książka bardzo piękna, treści bardzo proste i przyciągające uwagę dzieci, dlatego polecam wszystkim przedszkolakom praz uczniom pierwszych klas z rodzin wierzących.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza