Etykiety

niedziela, 2 sierpnia 2015

Chris Grabenstein "Biblioteka pana Lemoncella"http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/biblioteka-pana-lemoncella.html
Chris Grabenstein, Biblioteka pana Lemoncella, tł. Maciejka Mazan, Warszawa „Wilga” 2015
Biblioteki są nudne i nie mogą zainteresować dzieci i młodzieży żyjących w czasach analogicznych? Nic bardziej mylącego. Nawet wtedy biblioteka może kusić. Trzeba tylko pozwolić dzieciom się bawić. Okaże się, że jest ona najlepszym miejscem do gry, rozwiązywania łamigłówek, sprawdzenia swoich umiejętności myślenia i wiedzy. Noc w bibliotece to dopiero wstęp do poważnej gry, która może być niebezpieczna oraz sprawdzi charaktery dzieci, ale może też przynieść sławę oraz pieniądze. Jak zachowają się wybrańcy w obliczu takich nagród? Jakie są ich motywy? Czy nieinteligentna dziewczyna zgrywająca księżniczkę może być poważną rywalką?
Wszystko zaczyna się od dodatkowego zadania domowego. Jak nakłonić uczniów do napisania eseju o nowej wspaniałej bibliotece miejskiej? Zrobić z jej powstawania wielką tajemnicę oraz skusić wizją poznania najnowszych gier. Dwunastu dwunastolatków pozna dreszczyk emocji, z jaki towarzyszył wielkiemu twórcy gier, który spędził tu najlepsze lata dzieciństwa. Zarażanie młodych ludzi pasją zdobywania wiedzy dla niego jest bardzo proste. Wystarczy zaczarować nowe miejsce technologią, zachęcić do gry, w której książki są bardzo ważnym elementem, a później tylko czekać na pomysłowość nastolatków.
„Biblioteka pana Lemoncella” Chrisa Grabensteina to interesująca książka zabierająca młodych czytelników w świat książek i przygody z zagadkami. Polecam uczniom szkoły podstawowej.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza