Etykiety

poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Michał Bondyra, Paweł Przewoźny "Czasem trupy zmartwychwstają"
Michał Bondyra, Paweł Przewoźny, Czasem trupy zmartwychwstają, (książka + płyta DVD z filmem), liczba stron: 36, cena: 23,00 zł, ISBN 978-83-7516-867-9
Jak rozmawiać z młodzieżą o uzależnieniach?
Narkotyki, dopalacze, alkohol – te używki w ostatnim czasie zbierają śmiertelne żniwo. Jak rozmawiać i uchronić młodych ludzi przed uzależnieniem? Nieodzowną pomocą może stać się nowy film Wydawnictwa Świętego Wojciecha – Czasem trupy zmartwychwstają, ukazujący trudną drogę wychodzenia z nałogu, jaką odbyli dwaj młodzi hiphopowcy.
Arkadiusza „Arkadio” Zboźnia oraz Dobromira „Maka” Makowskiego łączy nie tylko hip-hop, który z pasją tworzą. Łączy ich doświadczenie uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Film pokazuje, jak łatwo wpaść w nałóg, ale także możliwości wyrwania się z niego. Walka, którą podjęli bohaterowie filmu, nie byłaby możliwa bez powrotu do fundamentów wiary. „Arkadio” i „Mak” są przekonującymi świadkami nie tylko nawrócenia, ale też uzdrowienia fizycznego i wewnętrznego.
Bohaterowie filmu w szczerej rozmowie opowiadają niemal z fotograficzną dokładnością krok po kroku jak wpadali w szpony nałogu. Pokazują, jak krótka jest droga od zwykłej, często niewinnej ciekawości do wielkiej tragedii, którym było totalne uzależnienie wypełniające całe ich życie.
Film w sposób poglądowy ukazuje mechanizm uzależnień, od przyczyn sięgania po używki po konsekwencje będące skutkiem alkoholizmu czy narkomanii. To doskonała „terapia szokowa” dla każdego młodego człowieka, który zaczyna wkraczać w dorosły świat.
Płyta została uzupełniona krótkim, praktycznym przewodnikiem do prowadzenia dyskusji o uzależnieniach, inspirujące cytaty autorytetów, naukę Kościoła katolickiego, pytania do twórczej dyskusji – w przystępny sposób pomogą przekazać treści wychowawcze oraz statystyki ukazujące ogrom problemu.
Czasem trupy zmartwychwstają to poradnik oraz przewodnik w jednym dla rodziców, nauczycieli, terapeutów, duszpasterzy, który w nowatorski i skuteczny sposób wesprze ich w wychowawczej pracy.
Autorzy filmu:
Michał Bondyra (scenariusz i rozmowy): redaktor naczelny młodzieżowego pisma „KnC”, dziennikarz Przewodnika Katolickiego, współautor książki Dziesięć słów o miłości, autor szeregu reportaży o tematyce uzależnień, laureat Nagrody Wojewody Wielkopolskiego za tekst ekumeniczny Dzielnica czterech świątyń.
Paweł „Under” Przewoźny (reżyseria, montaż): raper, autor 4 albumów hip-hopowych, twórca filmowy, laureat wielu prestiżowych konkursów i festiwali filmowych, reżyser i szef ekipy filmowej White Studio, promotor życia bez nałogów, mówca motywacyjny.
Bohaterowie filmu:
Arkadiusz „Arkadio” Zbozień – raper, mówca motywacyjny z Nowego Sącza. Pomysłodawca ogólnopolskiej kampanii społecznej „Rób to co kochasz”. Autor czterech płyt
i książki Rób to co kochasz. Jak wejść na drogę życia z pasją”.
Dobromir „Mak”Makowski – pedagog ulicy, raper. Twórca projektu Rap Pedagogia, opartego na hip-hopie, elementach profilaktyki, inspirowanego jego przeszłym życiem. Założył fundację „Młodzi dla młodych” w Pabianicach.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza