Etykiety

piątek, 7 sierpnia 2015

Jennifer Fulwiler "Któż jak nie Bóg"http://www.wydawnictwofronda.pl/ktoz-jak-nie-bog-historia-nawroconej
Jennifer Fulwiler, Któż jak nie Bóg, tł.Maria Jaszczurowska, Warszawa „Fronda” 2015
Jenny wychowana w ateistycznej rodzinie, w której z szacunkiem podchodzi się do wiary i wierzących często płatała figle, które można by uznać jako obrażające uczucia religijne. Niełatwe dzieciństwo wśród wierzących rówieśników, którzy może swojej wiary nie rozumieli, ale za to doskonale potrafili wykluczać ze wspólnoty, bo przecież niewierzący nie może wtargnąć w pewne sfery i w nich uczestniczyć. Można śmiało stwierdzić, że na wszystkich poziomach edukacji była prześladowana religijnie. Nawet poważni fizycy rozprawiali o Bogu.
Prosta opowieść o życiu, jego urokach, sukcesach, porażkach, dążeniu do dobra i upadkach oraz próby życia zgodnie z wymogami Kościoła katolickiego. Odkrycie innego świata, pogłębianie wiary, przyjmowanie kolejnych sakramentów, dzielenie się przeżyciami na blogu sprawiają, że Jenny w końcu czuje, że żyje we wspólnocie. Jej nowa droga pozwala odkryć, że jej krewni to nie tylko ateiści.
„Któż jak nie Bóg” to opowieść o szukaniu właściwej drogi, próbie rozumienia innych, zdystansowanym patrzeniu na swoje młodzieńcze wygłupy oraz nawracaniu się, w którym bardzo pomaga czytanie żywotów świętych oraz katolickich blogów. Nowoczesna kobieta staje się wierzącą żoną i matką, która musi podołać nowym wyzwaniom.
Lekka opowieść o sprawach bardzo poważnych będzie doskonałą lekturą dla wierzących oraz nawracających się. 

1 komentarz: