Etykiety

niedziela, 2 sierpnia 2015

Sir Steve Stevenson "Agata na tropie. Wypadek na wieży Eiffla"http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/agata-na-tropie-wypadek-na-wiezy-eiffla.html
Steve Stevenson, Agata na tropie. Wypadek na wieży Eiffla, il.Stefano Turoni, tł. Ewa Grabowska, Warszawa „Wilga” 2015
„Agata na tropie” to interesująca seria książek detektywistycznych dla uczniów szkół podstawowych. Uczniowie znajdą w niej sporą dawkę wiedzy oraz dużo motywacji do wyszukiwania informacji, zapamiętywania ich. Główna bohaterka za każdym razem wykazuje się swoją spostrzegawczością, sprytem, umiejętnością łączenia faktów i wiedzą. Do tego jest ciekawa świata, nowych przeżyć, eksperymentów (również kulinarnych), dzięki którym młodzi czytelnicy mogą zdobyć minimum wiedzy o świecie.
„Wypadek na wieży Eiffla” zabiera nas w świat skomplikowanego i poważnego przestępstwa oraz konieczności rozwiązania go. A wszystko zaczyna się bardzo niewinnie: od wagarów z zajęć Larry’ego Findera i przypadkowemu spotkaniu jednego z wykładowców na dworcu kolejowym. Przewinienie, którego dopuścił się chłopak sprawiają, że nadgorliwie pragnie pomóc starszemu agentowi. To kończy się wypadkiem i koniecznością przejęcia śledztwa. Od jego rozwiązania zależy dalsza kariera młodego detektywa. Jak zwykle z pomocą przyjdzie mu kuzynka, kamerdyner i kot. W tej części nie zabraknie wielu informacji o Francji i Paryżu.
Żywa akcja, sporo zagadek, a do tego subtelnie podsuwana wiedza oraz rozbudzanie zainteresowania nauką przez motto: „Wszystko, czego się nauczysz będzie przydatne w przyszłości” sprawiają, że lektura staje się przyjemna dla dzieci i jest doskonałym narzędziem w rękach rodziców, którym brak argumentów do namawiania dzieci do nauki.
Polecam wszystkim uczniom szkoły podstawowej.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza