Etykiety

środa, 5 sierpnia 2015

Steve Bunghall "Przewodnik. W głowie się nie mieści"Steve Bunghall, Przewodnik. W głowie się nie mieści, tł. Zuzanna Naczyńska, il. Lisa Lanzarini, Warszawa „Egmont” 2015
Film Animowany „W głowie się nie mieści” stał się ostatnio hitem, a wszystko ze względu na zabawne przybliżenie świata emocji najmłodszym. To stało się inspiracją do wydania książek, które pozwolą dzieciom po lub przed obejrzeniem filmu przybliżyć sobie świat emocji. „W głowie się nie mieści. Przewodnik” wprowadzi nas w świat Ridley, pozwoli poznać kilka emocji (radość, smutek, strach, gniew, odraza), które łatwo opisać. Następnie znajdziemy wyjaśnienie w jaki sposób i gdzie zachodzą różnorodne procesy związane z emocjami oraz zapamiętywaniem, a także śnieniem. Autorzy pozwolą odkryć dzieciom, jakie emocje przeważają w ich życiu i w jaki sposób nad nimi pracować, aby czuć się lepiej. Poznamy również rodzinę dziewczynki, ich przygody, dowiemy się jak bardzo przeprowadzka wpłynęła na jej stan emocjonalny.
Książka zabierająca dzieci w świat filmu może być interesującą alternatywą oraz świetnym uzupełnieniem filmu animowanego. Opisy emocji pozwolą młodym czytelnikom zrozumieć świat ich emocji. Dzięki testowi znajdującemu się na końcu książki dzieci i młodzież lepiej poznają własną osobowość. Świadomość jest pierwszym krokiem do szybszej nauki panowania nad negatywnymi emocjami, a to jest bardzo ważne w czasie dojrzewania, kiedy emocje bardzo gwałtownie się zmieniają.
Książkę polecam wszystkim młodym czytelnikom. Szczególnie spodoba się ona miłośnikom filmu animowanego „W głowie się nie mieści”. Będzie też świetnym uzupełnieniem terapii w przypadku dzieci ze spektrum autyzmu.
Polecam również inne książki z tej serii. Każda z nich wprowadza młodych czytelników w świat konkretnej emocji. Załączone do nich naklejki pozwolą razem rodzicami lub opiekunami śledzić emocje i je nazywać.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza