Etykiety

poniedziałek, 19 grudnia 2016

Pierwsze świateczne książki: Urszula KozłowskaStosunek dzieci do książek bardzo często zależy od tego jak wcześnie do nich trafiły pierwsze lektury oraz jakie treści i formą przekazywały. Kilkunastu miesięczny odkrywca sam chętnie sięga po przedmioty znajdujące się w zasięgu jego rąk oraz z zainteresowaniem może kartkować pierwsze lektury. Ważne, aby pierwsze książki były solidne, przyciągały ilustracjami. Zawarty w nich niedługi tekst może być dobrym materiałem do trenowania koncentracji. W czasie wspólnego czytania, pokazywania warto też zwrócić na tematykę i wprowadzać małym czytelnikom książki związane z porami roku. Wybór do każdej jest bardzo bogaty.

Tym razem będzie zimowo i świątecznie. W „Świętach bałwanka” dzieci wyprawiły się na sanki i zobaczyły samotnego bałwanka. Aby było mu weselej i milej dolepiły dla niego żonę i dzieci bałwanki. W rodzinnym gronie milej bałwankowi spędzać czas.
Piękna, prosta rymowanka o zimie pokazuje małym czytelnikom jak ważna jest rodzina. Książeczka jest nietypowo rozkładana, dzięki czemu dostarcza dodatkowych bodźców. Śliska i solidna kartonowa konstrukcja sprawiają, że książka jest przyjemna w odbiorze oraz trwała.


„Bałwanek” z kolei zabiera nas w świat śniegowego bohatera ratującego zająca. Dzięki współpracy zwierzęta są w stanie pomóc swojemu przyjacielowi.
„Święty Mikołaj” zabiera małych czytelników w przygodę małego renifera Rudolfa, który dzielnie pomaga Mikołajowi dostarczyć prezenty.
Dwie ostatnie mają tradycyjną budowę (strony do przewracania). Bardzo dobre klejenie, interesujące ilustracje i niedługa rymowanka przykuwają uwagę małych czytelników.
Książki Urszuli Kozłowskiej wydane przez Wydawnictwo Wilga są interesującą propozycją czytelniczą dla najmłodszych.
Polecam również inne książki z Wydawnictwa Wilga wprowadzające dzieci w świąteczny klimat.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz