Etykiety

czwartek, 1 grudnia 2016

Joanna Babula "Jedziemy w góry"http://www.empik.com/jedziemy-w-gory-opracowanie-zbiorowe,p1123214176,ksiazka-p
Joanna Babula, Jedziemy w góry, Warszawa „Wilga” 2016
Ćwiczenie dłoni u przedszkolaka jest bardzo ważnym elementem rozwijania umiejętności. Jednak samo kolorowanie bardzo szybko zmęczy i znudzi nasze pociechy. Warto dobierać takie ćwiczenie, w których znajdziemy i możliwość ćwiczenia motoryki małej i rozwiązywania zagadek, a także wykorzystania naklejek, dzięki którym nasze pociechy z radością będę sięgać po zadania, a w ten sposób utrwalać zdobyte umiejętności i uczyć się kolejnych. Książka powinna być tak przemyślana, aby wprowadzała nowe wiadomości i pozwalała na wykazanie się już posiadanymi, dlatego warto dokładnie obserwować rozwój dziecka.
W naszym przypadku ostatnio doskonale sprawdziły się ćwiczenia „Jedziemy w góry”. Przedszkolak znajdzie tam zadania z rysowaniem szlaczków, kolorowaniem, dopasowywaniem, odzwierciedlaniem, liczeniem, labiryntami, puzzlami. Poza interesującymi zadaniami Joanna Babula oferuje sporą dawkę wiedzy o górach: jak wyglądają, co trzeba spakować, dlaczego obserwowanie pogody jest bardzo ważne, w jakich butach wyruszać na szlak, jaki jest numer telefonu GOPR-u, dlaczego psy są ważne w akcji ratunkowej, jakie szlaki znajdziemy, czym jest kolejka linowa, gdzie żyją kozice, jak wyglądają elementy ludowego stroju górali, jak nazywa się ser produkowany w tym regionie. Nie zabraknie też mamy południowej Polski, nauki dobrych manier w lesie.
Ćwiczenia pozwalają na urozmaicenie czasu przedszkolakom oraz przemyceniu im wielu cennych informacji. Tekturowa, śliska oprawa, piękne ilustracje, przyciągające dziecięcy wzrok kolory i naklejki sprawiają, że dzieci chętnie sięgają po te ćwiczenia.
W serii książeczek „Jedziemy” znajdziemy ćwiczenie tematycznie związane z polskim morzem, wsią, jeziorem.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz