Etykiety

piątek, 2 grudnia 2016

Agnieszka Mielech "Kreatywna książka dla Superdziewczyn Emi"Agnieszka Mielech, Kreatywna książka dla Superdziewczyn Emi, il. Magdalena Babińska, Warszawa „Wilga” 2016.
Emi stała się już postacią rozpoznawalną wśród uczennic szkoły podstawowej. Ta niezwykła bohaterka bliska jest dziewczynkom z kilku powodów: ma tyle samo lat co one, do tego czuje się dyskryminowana przez chłopaków i przez to postanawia założyć Klub Superdziewczyn, którego członkinie rozwiązują ważne zagadki, przeżywają interesujące przygody, zdobywają kolejne wiadomości o świecie. Seria doczekała się ponad dziesięciu tomów i gry. Razem z członkiniami klubu czytelniczki zdobędą przekonanie, że ich kluby mogą być tak samo interesujące jak chłopięce i chwilowy podział na płeć z czasem zniknie. Wśród licznych opowieści nie zabraknie polskiej wsi, wypraw w nieznane, zimowych doświadczeń. Tym razem coś bardziej tradycyjnego: ćwiczenia dla wszystkich miłośniczek.
„Kreatywne książka dla Superdziewczyn Emi” to interesująca propozycja zabawy dla uczennic szkoły podstawowej. Publikacja skierowana jest do ciekawych świata, kochających rebusy, kolorowanie, projektowanie i opisywanie dziewczyn. Dzięki różnorodności ćwiczeń miłośniczki opowieści o Emi mogą poczuć się jak członkinie klubu.
W ćwiczenia nastawione są na tworzenie poczucia, że jest to wyjątkowa książka konkretnej osoby. Na początki znajdziemy możliwość personalizacji. Pierwszym krokiem w klubie będzie rozwiązanie krzyżówki, zaprojektowanie gigantycznego tortu, projektowanie pokoju, rysowanie portretów koleżanek, projektowanie sukni, wymyślanie dialogów, czytanie, rozwiązywanie szyfrów, quizy, wymyślanie imion dla psów, labirynty, kolorowanie, wyszukiwanie różnic na dwóch ilustracjach, tworzenie kartki z dedykacją, adresowanie kartki pocztowej.
Całość jest przemyślana. Różnorodność zadań sprawia, że dzieci się nie znudzą, a zabawa w członkinie tajnego klubu sprawi, że dziewczynki chętniej będą rozwiązywać kolejne ćwiczenia i zdobywać nowe umiejętności oraz utrwalać już zdobyte.
Zeszyt - zawierający piękne rysunki zachęcające do kolorowania i tworzenia – oprawiono w tekturową, matową okładkę, na której zamieszczono Emi z ubrankami do wycięcia. Warto zachęcić do stworzenia takich postaci z wykorzystaniem zawartej (każdej dziewczynce narysować inną fryzurę i dorobić ubranka). To pozwoli na zabawę papierowymi figurkami jak lalkami. W środku znajdziemy naklejki na zeszyty.
Ćwiczenia sprawdzą się u dzieci powyżej szóstego roku życia. Szczególnie polecam miłośniczkom opowieści o Emi.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz