Etykiety

piątek, 2 grudnia 2016

Spotkanie autorskie: Agnieszka Mielech

Polecamy najnowszą książkę Agnieszki Mielech
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Poszukiwacze przygód

Wydanie specjalne!
Zestaw książka i gra planszowa
  
Wyjątkowy pakiet dla przyjaciół Emi oraz dla wszystkich, którzy kochają przygody! W jednym pudełku: najnowsza książka z serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Poszukiwacze przygód oraz wspaniała gra planszowa dla całej rodziny!
Książka dostępna jest również w wersji bez gry.
W Tajnym Klubie Superdziewczyn (i jednego Superchłopaka!) wielkie poruszenie. Przyjaciele szykują się na leśną wyprawę - rodzinny biwak w prawdziwej głuszy. Pakują prowiant, ekwipunek i własnoręcznie przygotowane proporce swoich drużyn. Podczas biwaku muszą dotrzeć do ruin zamku, by odszukać w nich legendarny skarb.
Do czego przyjaciołom przydadzą się róża wiatrów i alfabet Morse'a, co odkryją w ruinach starego zamku i czy spotkają ducha księżnej Małgorzaty?
Stawką w grze planszowej jest jak najszybszy powrót z fortuną do Tajnej Bazy! 

Serdecznie zapraszamy do spotkania i rozmowy z autorką, Agnieszką Mielech, podczas Wrocławskich Targów Dobrej Książki!
2 grudnia, godzina 11:00, sala R11 - spotkanie autorskie i warsztaty dla dzieci. Spotkanie zostanie poprowadzone przez Panią Sarę Glanc, redaktorę serwisów Kosz z Książkami i Nastek.pl
(W programie m.in. rozmowa z autorą, gra w Poszukiwaczy Przygód, konkursy dla dzieci z nagrodami!)

2 grudnia o godzinie 12:00 autorka będzie podpisywała książki na stoisku Grupy Wydawniczej Foksal NR 43
 
Informacje o serii, autorce i ilustratorce
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn , seria przeznaczona dla dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym, już czytających bądź rozpoczynających tę przygodę, prezentuje przygody zaczerpnięte wprost z życia małych ludzi i pewną historyjkę kryminalną. Opowieści koncentrują się wokół pomysłowej i zadziornej Emi, która mieszka z rodzicami w pewnym dużym mieście oraz grupy jej zwariowanych przyjaciół. Główną bohaterkę poznajemy, kiedy jest w zerówce i za rok ma rozpocząć naukę w szkole. Wraz z koleżankami zakłada Tajny Klub Superdziewczyn, którego motto przewodnie brzmi: nigdy więcej nudy. Wkrótce do klubu wstępują także: nowo poznana na osiedlu muzykalna Faustyna i Flora - największa rywalka Emi - starsza od niej o rok córka Pani Laury Zwiędły - przyjaciółki mamy Emi.
Głównym celem Klubu staje się śledztwo związane z Profesorem Kagankiem, wybitnym fizykiem, którego Emi podejrzewa o działania na szkodę środowiska. W toku śledztwa Emi wraz z koleżankami z Tajnego Klubu przekona się, że Profesor Kaganek (prywatnie tata Franka, przyszłego członka Klubu) prowadzi ważne badania z zakresu nanonauki. Dziewczynka zaprzyjaźni się także ze swoją rywalką Florą, pozna uroczego Lucka, który zamieszkuje w sąsiedztwie oraz dowie się jak trudna jest rola szefowej klubu! Klub zbliży dzieciaki do siebie, pozwoli im na przekraczanie wielu barier - także w rówieśniczych relacjach.
Agnieszka Mielech - urodzona w Białymstoku, od ponad 25 lat mieszkanka Warszawy. Absolwentka Polonistyki oraz podyplomowych studiów Literatura dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności w Instytucie Literatury Polskiej UW a także Marketingu w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, studentka Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z dystrybucją filmową.
Autorka książek dla dzieci, nakładem wydawnictwa Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal) ukazały się w książki z serii Emi i Tajny Klub Superdziewczyn oraz Jaga Czekolada i baszta tajemnic. Prywatnie mama Basi, pasjonatka literatury dziecięcej i podróży.
Pomysł na wizerunek Emi wyszedł od córki autorki, Basi Mielech-Marciniak. Profesjonalnie serię ilustruje krakowska artystka, Magdalena Babińska. Prywatnie także mama - kilkuletnia Matylda jest bohaterką wielu graficznych historii. Magdalena Babińska to pomysłodawczyni i ilustratorka znanej na rynku serii Zgaduj z Czu-Czu. Jest także zaangażowana w oprawę graficzną wielu publikacji dla najmłodszych oraz podręczników dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Rysuje przygody swojej córki na rodzinnym blogu: masebi.blogspot.com. Jej prace można znaleźć tu: dedodesign.pl.
Ilustracje Magdy Babińskiej, czarno-białe i utrzymane w stylu klasycznym, w sposób idealny oddają charakter postaci i są doskonałym dopełnieniem przygód Emi.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza