Etykiety

wtorek, 20 grudnia 2016

Karty z szablonami. Pojazdysklep.gwfoksal.pl/karty-z-szablonami-zwierzeta-duplikat-1.html
Zabawa z puzzlami jest jednym z ważnych elementów nauki, rozwijania wielu umiejętności, a do tego pozwala miło spędzić z dzieckiem czas. Ważne jest to, aby układanie zaczynać wcześnie, ponieważ taka rozrywka pozwala rozwijać motorykę małą i dużą, zapobiegać dysleksji, pomaga w rozwijaniu mózgu, nauce mówienia. Już kilkumiesięczne dzieci mogą dopasowywać różne kształty klocków i może ćwiczyć swoją spostrzegawczość, kreatywność, cierpliwość oraz koncentrację.
Przed rozpoczęciem zabawy z puzzlami warto wprowadzić dzieci w świat dopasowywanie elementów za pomocą klocków o różnych kształtach i pojemniczków dla nich oraz piramidek. Kiedy nasza pociecha radzi sobie z tego typu zabawkami można wprowadzić drewniane puzzle z uchwytami do wyjmowania elementów.
Na rynku mamy dość bogaty wybór puzzli. Jedne są lepiej dostosowane do potrzeb dzieci inne gorzej. Ważne, aby być świadomym możliwości swojego dziecka i nie prowadzać zbyt trudnych układanek, ponieważ to może dzieci zniechęcić.
Ważne w takich puzzlach jest też dostarczenie materiałów, które interesują nasze pociechy oraz ich bezpieczeństwo. Z tego powodu nie należy dawać papierowych puzzli kilkumiesięcznemu maluchowi. Małe dzieci lepiej zająć klockami, piramidkami, sześcianami z różnokształtnymi klockami, figurkami zwierząt dostosowanymi do ich wieku. Po papierowe puzzle może sięgnąć przedszkolak, czyli dziecko od trzeciego kroku życia.
Po opanowaniu chwytu i zasady dopasowania dzięki drewnianym puzzlom można przejść do zabaw z kartonowymi puzzlami. Warto na początek zacząć ćwiczenia z takimi, których trudność możemy ciągle dopasowywać do umiejętności dziecka, czyli musi być do zbiór pojedynczych kartonów, do których dopasowujemy jeden element. W ten sposób możemy zacząć od trzech kartonów i z czasem zwiększać ich ilość.
W czasie zabawy ważne jest, aby rodzice lub opiekunowie uczestniczyli w zabawie. Można przy okazji ćwiczyć naprzemienność (raz rodzic, raz dziecko). To pomaga w rozwijaniu umiejętności współpracy, rozkładania obowiązków.
„Karty z szablonami. Pojazdy” to świetny materiał dla najmłodszych. Rodzice mogą stopniować trudność układania. Do tego na początek dostarczać codziennie zestaw trzech innych kartonów do ułożenia. Sam karton można również wykorzystać jako szablon do odrysowywania wzorów, na których nasza pociecha musi dorysować różne elementy. Opakowanie zawiera 16 kart. Na każdym kształcie znajdziemy nazwę przedmiotu jaki przedstawia. Zestaw możemy wykorzystywać na dwa sposoby: dopasowywać obrazki do szablonu lub (po przewróceniu na stronę bez ilustracji) dopasowywanie cienia do konturu.
W serii kart znajdziemy także inne propozycje wzorów. To pomoże na zwiększanie stopnia trudności.
Karty z wzorami można wykorzystać na wiele sposobów. Poza układaniem i odrysowywaniem warto bawić się w dopasowywanie plastikowych zabawek. Przedszkolakom spodoba się też zabawa w poszukiwania: dostają poszczególne kształty i muszą w swoim pojemniku z zabawkami znaleźć zabawkę pasującą do kształtu. Po znalezieniu postawić zabawkę obok karty, a kształt włożyć do szablonu. Zamiast plastikowych lub drewnianych zabawek można wykorzystać zdjęcia zrobione na spacerze.
Zabawa z kartami pozwoli wzbogacić słownictwo, rozwinąć koncentrację, zwiększyć zainteresowanie otoczeniem oraz zachęci do tworzenia własnych niepowtarzalnych rysunków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz