Etykiety

środa, 29 listopada 2017

Stephanie Jeffs "Opowieść o Bożym Narodzeniu" il. John Haysom

Stephanie Jeffs, Opowieść o Bożym Narodzeniu, il. John Haysom, tł. Katarzyna Brzezińska, Poznań „Święty Wojciech” 2017
Święta religijne to przede wszystkim okazja poznawania ich źródeł, przybliżania ważnych dla danej kultury pism i opowieści. Boże Narodzenie to idealny czas do zapoznania dzieci z historią narodzin Jezusa. Warto sięgnąć po „Opowieść o Bożym Narodzeniu” adaptowana przez Stephanie Jeffs słynącej z biblijnych opowieści dla dzieci. Historia zaczyna się od niepokalanego poczęcia, a kończy ucieczką do Egiptu. Pisarka bardzo dobrze dostosowania tekst do młodych odbiorców. Przemawiającą do dziecięcej wyobraźni opowieść wzbogacono ilustracjami Johna Haysoma, znanego czytelnikom z ilustracji do „Opowieści wielkanocnej” Christophera Doyle’a.
Książka doskonale wprowadza dzieci w świat wierzeń, pozwala w prosty sposób przekazać trudną opowieść. Prosty język, niedługi tekst oraz realistyczne ilustracje Johna Haysoma pozwalają na przybliżeniu młodym czytelnikom ważnych w kulturze chrześcijańskiej wydarzeń z życia Zbawiciela. Bardzo krótka opowieść pomaga dzieciom poznać wydarzenia dotyczące narodzin Jezusa. Książka pozwala zabrać najmłodszych w świąteczny klimat, zbudować duchową aurę religijnych obrządków oraz pogłębiać wiedzę na temat ważnych dla chrześcijan wydarzeniach. Plusem tej opowieści jest to, że są to fragmenty z niewielką ilością przemocy.
Solidna oprawa, bardzo dobrze zszyte strony oraz odpowiednio rozmieszczony na stronach tekst sprawiają, że jest to lektura bardzo atrakcyjna dla przedszkolaków oraz uczniów nauczania początkowego. Warto kupić przed świętami i wspólnie z dziećmi wchodzić w świąteczny klimat.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza