Etykiety

poniedziałek, 7 lutego 2022

Seria "Zabawa i przygoda": "W drogę" i "Na plaży"


Publikacje z ruchomymi elementami podbijają serce każdego dziecka. A kiedy te elementy są trójwymiarowe to mamy do czynienia prawie, że z magią i trzeba dokładnie zbadać jak ona działa. Wielokrotne otwieranie publikacji i wkładanie paluszków w różne elementy, obserwowanie, w jaki sposób rozkładają się sprawia, że udaje nam się pokazać swoim pociechom jak świetną zabawą może być kontakt z książkami. Takie rewelacyjnie przyciągają uwagę publikacje z serii „Zabawa i przygoda” wchodzących do serii „Akademia mądrego dziecka”.
Wśród publikacji typu pop-up znajdziemy na razie tylko trzy lektury: „Pogoda:, „Na plaży” i „W drogę”. Pierwsza pokazuje nam uroki zmieniającej się pogody, pozwoli wyjaśnić dziecku jak wielkie znaczenie ma dostosowanie stroju do temperatury i wilgotności oraz prędkości wiatru. Druga zabiera nas nad wodę, a trzecia oswaja ze środkami transportu. Bliżej przyjrzymy się dwom ostatnim.
„Na plaży” to opowieść o pobycie nad wodą, zabawą na piasku. Poznamy elementy, które ułatwią w budowaniu zamku, odkryjemy uroki zbieranych muszli, dowiemy się, że w dużych muszlach słychać szum morza, przyjrzymy małym żółwiom pływającym w wodzie, zobaczymy, w jaki sposób zachować bezpieczeństwo w wodzie, zobaczymy małą bohaterkę odpoczywającą pod parasole i jedzącą lody. Taka publikacja może przygotować maluchy do wakacyjnych wypraw, ale też stać się czytanką pozwalającą na wspomnienia. Wtedy warto wykorzystać zdjęcia i zachęcić dziecko do opowiadania, co robiło, jak się wtedy czuło.
„W drogę” pozwala młodym czytelnikom na oswojenie się z różnymi środkami transportu. Młodzi czytelnicy poznają pojazdy bliskie im (rowery, samochody). Dowiedzą się też, że można podróżować autobusem, statkiem, samolotem, pociągiem. Wszystkie te środki lokomocji ma mały bohater w swoim pudełku z zabawkami i w wyobraźni zwiedza nimi świat.
„Zabawa i przygoda” to seria oswajająca młodych czytelników z otoczeniem, zachodzącymi w nich zmianami. Piękne ilustracje przyciągają uwagę i będą świetnym materiałem do poszerzania słownictwa. Pokazany świat jest ciekawy, przyjazny i pełen wyzwań.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz