poniedziałek, 21 listopada 2016

Seria "Bystrzaki do dzieła"

http://lubimyczytac.pl/seria/10643/bystrzaki-do-dziela
Rozwijanie intelektu, koncentracji, spostrzegawczości to proces długotrwały i warto zadbać o to, aby był przyjemny, dlatego należy urozmaicać zabawy. Jednym z ważnych elementów ćwiczenia naszej koncentracji i spostrzegawczości jest zabawa z labiryntami i zabawy w łączenie kropeczek. Warto zacząć od prostych, by z czasem przejść do naprawdę skomplikowanych. Rynek wydawniczy zawiera bogatą ofertę ćwiczeń do każdego poziomu umiejętności. Rodzic śledzący postępy dziecka bez problemu dostosuje zadania do wieku intelektualnego dziecka (nie zawsze pokrywa się z wiekiem fizycznym), dlatego bardzo ważne jest, aby dobrze przejrzeć propozycje ćwiczeń i zastanowić się czy nasza pociecha sobie z nimi poradzi, a może już wyrosła i potrzebuje trudniejszych. Przed pracą z labiryntami warto też rozgrzać mózg zabawą w łączenie kropeczek. Po takim ćwiczeniu dziecku będzie łatwiej przejść do bardziej skomplikowanych zadań.
Ostatnio trafiły do nas dwa interesujące i uzupełniające się zeszyty ćwiczeń z serii „Bystrzaki do dzieła” z wydawnictwa Wilga: „Połącz kropki i koloruj” oraz „ labirynty. Znajdź drogę”. Pierwszy zestaw to zbiór zadań pozwalający wprowadzić w świat labiryntów, ćwiczący koncentrację, pozwalający na opanowanie cyfr oraz pomagający w rozwijaniu motoryki małej przez kolorowanie interesujących rysunków. Takie ćwiczenie sprawia, że dzieci rozwijają swoje zdolności artystyczne, pomysłowość, poczucie estetyki, wyobraźnię przestrzenną, która później przydaje się w czasie ćwiczeń z labiryntami. Wszystkie te ćwiczenia wpływają na koncentrację i zwiększają aktywność mózgu. Codzienne zabawy z kolorowankami pozwalają dzieciom na opanowanie korzystania z kredki, długopisu, ołówka. Ponadto pobudzanie określonych obszarów mózgu przekłada się również na zdolności językowe i kreatywność młodych twórców. Dzieci lubiące kolorować i często wykonujące tę czynność mają sprawniejsze dłonie, odnoszą lepsze sukcesy w szkole, zdobywają lepsze wykształcenie, mają większy iloraz inteligencji, a do tego są bardziej spostrzegawcze, mają większy ład wokół siebie. Czytając wyniki badań czasami ma się wrażenie, że bez kolorowania mały człowiek nie może przekształcić się w pełnowartościową istotę ludzką zdolną podejmować wyzwania współczesnego świata. Zabawy z labiryntami pozwolą na lepsze rozwijanie umiejętności spostrzegawczych. Szybkie wyszukiwanie rozwiązań jest jednym z ważnych elementów powodzenia w edukacji oraz pracy, dlatego druga książeczka będzie doskonałym uzupełnieniem i pozwala na urozmaicanie zadań.
Kartki bardzo łatwo się wyrywa. Na każdej z nich po jednej stronie znajduje się zadanie, a po drugiej rozwiązanie, co pozwoli dzieciom na samodzielność i własną korektę rozwijającą samodzielność.
Wydawnictwo oferuje również wiele innych ćwiczeń z serii „Bystrzaki do dzieła” z łamigłówkami. Warto po nie sięgać, ponieważ w każdym znajdziemy bogatą ofertę zabaw będących świetnymi ćwiczeniami wielu sprawności u dzieci.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz