środa, 2 listopada 2016

"Trolle. Piękne scenki do wyklejania"https://sklep.egmont.pl/ksiazki/bohaterowie/p,trolle-piekne-scenki-do-wyklejania,15219.html
Dopasowywanie elementów do siebie jest bardzo ważnym ćwiczeniem dla dzieci. Rozwija koncentracje, planowanie własnych działań, pobudza wyobraźnię przestrzenną i kształtuje umiejętność projektowania. Dzieci bawiące się w ten sposób między drugim, a czwartym rokiem życia mają lepsze wyniki w szkole, a wszystko przez stymulację mózgu, wymagającą rozpoznawania kształtów, logicznego myślenia, rozwijania motoryki małej oraz percepcji ruchów. W ten sposób dziecko rozwija wyobraźnię przestrzenną mającą duży wpływ na przyszłe umiejętności matematyczne i techniczne. Przygotowuje również do nauki czytania i pisania dzięki ćwiczeniu zaangażowania i cierpliwości, umiejętności bardzo przydatnych w szkole. Do tego budujemy wiarę dziecka w umiejętność rozwijania skomplikowanych problemów (oczywiście zabawa musi być dopasowana do umiejętności i wieku dziecka), które sam może kontrolować. Dlatego bardzo ważnym elementem pracy z przedszkolakami jest zabawa puzzlami i klockami. Kiedy dziecko jest zmęczone i znudzone taką zabawą warto sięgnąć po książeczki z naklejkami. Zarówno te wymagające przyklejenie określonych kształtów w odpowiednich miejscach, jak i te dające małym odkrywcom duże pole do popisu pozwalają na kształtowanie umiejętności.
„Trolle. Piękne scenki do wyklejania” są doskonałymi ćwiczeniami pozwalającymi na twórcze podejście do materiału. Bohaterowie znani z kinowego filmu animowanego oraz książki zachęcają do ćwiczenia rąk, rozwijania umiejętności koncentracji i kształtowania niezwykłego świata pełnego dziwnych kształtów, pięknych kolorów. Każda strona zabiera nas w inne miejsce znane z filmu. Ponad to znajdziemy tam wiele interesujących zadań rozwijających spostrzegawczość dzieci.
Ćwiczenia mają bardzo atrakcyjna formę. Ilustracje po ozdobieniu można wykorzystać jako element dekoracyjny dziecięcego pokoju. Książka jest idealna na długie, leniwe wieczory, doskonale sprawdzi się też w czasie spacerów. Niewykorzystane naklejki mogą stać się elementem samodzielnych rysunków przenoszących dzieci w baśniowy świat.
U nas ćwiczenia bardzo dobrze sprawdziły się w czasie lektury książki o przygodach trolli. Pozwoliła na zaangażowanie córki, zapewniły możliwość przeglądania i upiększania ilustracji.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz