poniedziałek, 21 listopada 2016

"Złota księga bajek do słuchania"http://www.empik.com/klasyka-disneya-zlota-ksiega-bajek-do-sluchania-disney,p1127918906,ksiazka-p?gclid=Cj0KEQiA08rBBRDUn4qproqwzYMBEiQAqpzns1DyLpCwTgYvfNtac0zYy81j4e11cS6I_wVZx03FNQgaAoea8P8HAQ&gclsrc=aw.ds
Wydawnictwo Egmont posiada bardzo bogatą ofertę w ramach serii „Złota księga bajek”. Znajdziemy tam opowieści o wróżkach, Maszy i Niedźwiedziu, księżniczkach, kucykach i wielu innych, po które zawsze sięgamy z wielkim zainteresowaniem. Są to opowieści każdemu znane z filmów animowanych, które dzieci bardzo chętnie oglądają i często znają na pamięć. Niezwykłe losy bohaterów stają się dzieciom bardzo bliskie, pozwalają na rozwijanie wrażliwości, przekazywanie wzorców zaczerpniętych zarówno z kultury ludowej, jak i współczesnej. Oddziaływanie na emocje, proste fabuły, walka dobra ze złem, spełnianie marzeń – wszystko to sprawia, że każde dziecko ma ulubiony film animowany. Może wracać do nich bez końca i na nowo przeżywać przygody ulubionych bohaterów.
Dla małych miłośników najpopularniejszych filmów Disney’a powstała bardzo interesująca propozycja: książka z audiobookiem. W zbiorze znajdziemy: „Alicję w Krainie Czarów”, „Pinokia”, „Księgę dżungli”, „Aladyna”, „Króla Lwa” oraz „101 dalmatyńczyków”. Treści tych bajek nie muszę nikomu przypominać, ponieważ są one wszystkim znane. Większość przedszkolaków ma w swoich filmotekach wymienione dzieła. Doskonałe streszczenie akcji, przystosowanie jej do wymogów książkowych i duża czcionka zachęcają do samodzielnego czytania. Pięknie ilustrowana lektura z ilustracjami z filmów posiada solidną, nieco elastyczną oprawę, śliskie, bardzo dobrze zszyte strony oraz płytę, dzięki której nasze pociechy w czasie zabawy lub odpoczynku będą mogły słuchać bajek. Zestaw książka z płytą będzie też doskonałym materiałem do nauki samodzielnego czytania. Czytający wolno i wyraźnie lektor pozwoli na śledzenie tekstu. Dzięki ulubionym bohaterom dzieci chętnie sięgają po lekturę, rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze, oswajają się z książkami oraz słowem pisanym, co jest bardzo ważne w edukacji szkolnej.
„Złotą księgę bajek do słuchania” polecam każdemu dziecku. Praca z tekstem pozwoli na rozwijanie wyobraźni i pomoże zastąpić filmy książkami. Słuchanie i czytanie ulubionych bajek pomoże w rozwijaniu kompetencji językowych.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz