Etykiety

poniedziałek, 4 sierpnia 2014

M. Binkowska, A. Wilska "Europa na wakacje"http://www.mwydawnictwo.pl/p/1181/europa-na-wakacje
Magdalena Binkowska, Anna Wilska, Europa na wakacje. Śladami polskich pamiątek, Kraków „wydawnictwo m” 2014
„Europa na wakacje” to bardzo niewielki przewodnik po najważniejszych miejscach, które koniecznie trzeba zobaczyć w Europie. Autorki kierowały się atrakcyjnością miejsc, przez co wybór padł na: Asyż, Barcelonę, Bukowinę i Transylwanię, chorwackie wybrzeże, Fatimę, Kretę, Londyn, Lourdes, Lwów, Majorkę, Paryż, Pragę, Rzym i Watykan, Santiago de Compostela, Spisz, Stambuł, Toskanię, Wenecję Euganejską, Wiedeń i Wilno, czyli są to tereny nie tylko ważne dla kultury europejskiej, ale i dla naszej narodowej, co autorki starały się podkreślić wskazując ważne wydarzenia związane z Polakami i ich emigracją.
Opisy wzbogacają liczne ciekawostki i rady dla turystów, a lokalizację miejsc ułatwiają zdjęcia i mapy
Znajdują się w nim krótkie opisy oraz kolorowe zdjęcia. Całość – mimo miękkiej okładki – jest solidna przez gruby, śliski papier, jaki został wykorzystany do druku.
Przewodnik będzie dobrą i podręczną wskazówką w podróży, a także dla osób, które chcą dopiero rozpocząć przygodę z poznawaniem naszej kultury. Końcowy indeks pozwoli łatwo znaleźć interesujące nas obiekty. Ze względu na rozmiary jest tu mało informacji, ale są one podstawowe dla ludzi ruszających w podróż czy nie mogących zdecydować się na konkretne miejsce podróży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz