Etykiety

poniedziałek, 4 sierpnia 2014

Jacek Przybylski "Rzym Jana Pawła II"http://www.mwydawnictwo.pl/p/1183/rzym-jana-paw%C5%82a-ii-przewodnik-dla-pielgrzym%C3%B3w
Jacek Przybylski, Rzym Jana Pawła II. Przewodnik dla pielgrzymów, Kraków „wydawnictwo m” 2014
„Rzym Jana Pawła II” to przewodnik, który wskazuje miejsca, które papież Polak odwiedzał regularnie. Wiele z tych miejsc jest bardzo ważne w historii chrześcijaństwa, ponieważ tu zbierały się pierwsze grupki wyznawców nowej religii, inne popłynęły krwią wielu tych pierwszych głosicieli nowej nowiny, przez co na odwiedziny hierarchy kościelnego można patrzeć, jako na pielgrzymkę i pretekst do rozmyślań nad ludźmi.
W książce opisano i umieszczono ładne kolorowe zdjęcia ważnych obiektów sztuki, która jest ważna i powinna być znana oraz choć raz w życiu odwiedzona przez chrześcijan. Nie zabraknie tam opisów i zdjęć fresków Michała Anioła. Całość została wzbogacona informacjami i zdjęciami z życia Karola Wojtyły, a także mapkami, które pozwolą odnaleźć się podróżnym w plątaninie ulic.
Wielkim plusem przewodnika jest śliski i mocny papier, piękne zdjęcia i rozmiar pozwalający schować do torebki. Na niewielkiej ilości stron (104) dostarczono najważniejszych informacji.
Przewodnik jest skierowany do wszystkich, którzy fascynują się życiem naszego papieża i chcą podróżować jego śladami oraz przypominać sobie jego misję. Przewodnik jest podobny do wielu dostępnych na rynku, ale jego celem jest pielgrzymka, więc wskazuje miejsca ważne dla katolików oraz Jana Pawła II.
Zawiera wypowiedzi przyjaciół i współpracowników Jana Pawła II: arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego oraz księdza prałata Pawła Ptasznika, które pozwalają poznać Rzym bliski sercu Papieża Polaka.
Przewodnik zawiera wiele PRAKTYCZNYCZNYCH INFORMACJI typu: jak dotrzeć do Rzymu, jak podróżować po Wiecznym Mieście, noclegi, spis ważnych telefonów i instytucji, mapy Watykanu, Rzymu - ułatwiające poruszanie się po mieście i odwiedzenie miejsc bliskich Janowi Pawłowi II.
Publikację wzbogacają informacje historyczne, zdjęcia, i inne cenne wskazówki.
Ilu polskich świętych wyniósł na ołtarze Jan Paweł II? Które miejsca w Watykanie Jan Paweł II lubił najbardziej? Dlaczego tak ważna była dla niego Kaplica Sykstyńska? Po co każdego roku przybywał do Koloseum? Jak wyglądał jego apartament w Pałacu Apostolskim? Gdzie wstępował codziennie podczas rzymskich studiów? Co kryje się pod nazwą "trzeci Watykan"?
Dzięki zaproponowanemu Czytelnikom PRZEWODNIKOWI możemy odkryć piękno Wiecznego Miasta i popatrzeć na nie oczyma Świętego Jana Pawła II.
Opis wydawcy jest zgodny z zawartością książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz