Etykiety

czwartek, 7 sierpnia 2014

Sławomir Rusin "Górka wolności"

http://www.mwydawnictwo.pl/p/1188/g%C3%B3rka-wolno%C5%9Bci
Sławomir Rusin, Górka wolności. Zaślubować od alkoholu, Kraków „wydawnictwo m” 2014
Wszelka terapia zaczyna się od wiary we własną możliwość wyzwolenia się z nałogu. To ta wiara skłania uzależnionych do podjęcia decyzji o podjęciu leczenia, do którego nikt inny poza osobą posiadającą problemy nie jest w stanie zmusić. Wiemy o tym obserwując alkoholików, narkomanów, hazardzistów, gwałcicieli itd. Uzależnić można się prawie od wszystkiego. Jedne uzależnienia są mniej inne bardziej niebezpieczne. Ich poziom mierzymy agresją wobec innych oraz nieumiejętnością panowania nad sobą. Alkoholizm należy do tych niebezpiecznych, w których niszczy nie tylko organizm, ale i wolę uzależnionego. Często ludziom trudno wyrwać się z sideł tego nałogu.
„Górka wolności” to niewielkich rozmiarów książka, którą możemy schować do obszerniejszej kieszeni i szukać wskazówek, aby wyzwolić się od nałogu. Wzmacnianie wiary w swoje możliwości jest wzbogacone modlitwami. Mimo że jestem agnostyczką to uważam, że przy wychodzenia z nałogów wszelkie chwyty są dozwolone. Tu zastosowano wiarę i rekolekcje w kościele oo. Jezuitów, którzy pomagają uzależnionym budować siłę swojej woli.
Książkę polecam osobom uzależnionym i współuzależnionym, które dowiedzą się, że zdobywanie siebie i budowania na nowo swojego świata wartości jest ważne w leczeniu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz