Etykiety

sobota, 2 sierpnia 2014

dziecko bezpieczne od pierwszych minut życiahttps://www.dropbox.com/sh/ihsub4e0ox6yj7p/AADL8AIA5pZjAC9cOWKh1g81a#lh:null-krokodyl%20du%C5%BCy%202.jpg
W pierwszych dwóch latach życia dziecka bardzo ważne jest bezpieczne łóżeczko. Tam na początku maluch spędza najwięcej czasu i o ile na początku nie zmienia pozycji, w której go ułożyli rodzica to później zaczyna się wędrówka po jego małym królestwie, przez co nawet taka mała przestrzeń ograniczona szczebelkami staje się niebezpieczna, ponieważ dziecko może się uderzyć lub wykręcić nogę lub rękę, którą włoży między szczebelki i samo nie wyjmie. 
http://www.blackplum.pl/sklep/category/1-w-krainie-kontrastow.html
Dobrym rozwiązaniem są ochraniacze na łóżeczka. Montuje się je od wewnątrz, aby maluch ćwiczący swoje umiejętności nie poobijał się. Zwykłe proste, w misiowe wzory można kupić wszędzie. Mnie urzekły takie dość nietypowe, ponieważ poza ochroną zapewniają dodatkowe bodźce w postaci metek czy lusterek. Do tego wyciszająca zieleń, która doskonale sprawdzi się zarówno u dziewczynek, jak i chłopców. W przypadku wielu ochraniaczy na łóżeczka trzeba kupować ich aż trzy a nawet cztery, aby otoczyć całe łóżeczko, co sprawia problemy podczas ich montowania, ponieważ producenci przewidują, że będą one montowane na najwęższych ściankach i niewielkim obszarze tych szerszych. Po zamontowaniu dwóch pozostają nam zwykle dwie około dwudziestocentymetrowe szczeliny po dwóch bokach łóżeczka. Jeśli ochraniacz przesuniemy to uda nam się przywiązać go sznureczkami do szczebelek, ale zgięcia już nie będą w swoich miejscach i na narożniku nie będzie żadnej tasiemki do umocowania go (ja przyszywałam kolejne tasiemki).
http://www.blackplum.pl/sklep/category/1-w-krainie-kontrastow.html
Kolejnymi ważnymi cechami jest wysokość, możliwość prania oraz grubość zabezpieczeń, a także materiał, z którego zostały wykonane. Muszą być na tyle wysokie by kopiący nóżkami malec nie miał szans uderzyć się powyżej ich mocowania. Do tego powinny być takie by szczebelki nie były bardzo wyczuwalne, a materiał powinien być delikatny, miły w dotyku.
Ochraniacze firmy BlackPlum spełniają wszystkie wymagania, a do tego można dołączyć do nich lustra, które będą rozwijały różne bodźce niemowlaka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz