Etykiety

wtorek, 9 grudnia 2014

Robert S. Kaplan, David P. Norton "Wdrażanie strategii dla osiągnięcia przewagi konkurencyjnej"

http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/34800/wdrazanie-strategii-dla-osiagniecia-przewagi-konkurencyjnej.html
Robert S. Kaplan, David P. Norton, Wdrażanie strategii dla osiągnięcia przewagi konkurencyjnej, tł. Grzegorz Łuczkiewicz, Warszawa „PWN” 2010
Zarządzanie firmą jest wielkim wyzwaniem. Rozwój czy nawet przetrwanie na rynku pełnym konkurencji wymaga ciągłych zmian i ich monitorowania oraz panowania nad nimi. Brak postępu i problemy finansowe, a nawet konieczność zakończenia działalności gospodarczej jest rezultatem nieumiejętnego zarządzania. „Wdrażanie strategii dla osiągnięcia przewagi konkurencyjności” porusza ważne kwestie wdrażania strategii i zarządzania działalnością operacyjną z wykorzystaniem systemu zarządzania scalającego i do siebie te dwa procesy.
Robert S. Kaplan i David P. Norton w swojej książce przedstawiają propozycję własnych rozwiązań planu wdrażania strategii. Wskazują w nim konieczne kroki, wymagane od menedżerów. Z książki dowiemy się, w jaki sposób opracować strategię, jak ją planować, wprowadzić w życie, nakierować pracowników na cele firmy, doskonalić procesy oraz prognozować sprzedaż, zdolność produkcyjną zasobów oraz budżety dynamiczne. Całość zostaje podsumowania spostrzeżeniami z różnych firm.
Autorzy w swojej książce wyjaśniają bardzo prosto i dokładnie omawiają każdy etap i element zarządzania wdrażania strategii. Konkretne przykłady pozwalają zrozumieć konieczność monitorowania wprowadzanych zmian i ich zarządzania oraz dostosowywania do potrzeb odbiorców.
„Wdrażanie strategii dla osiągnięcia przewagi konkurencyjnej” to praca, która będzie dobrym źródłem dla wszystkich właścicieli firm, którzy chcą swoje przedsiębiorstwo utrzymać na rynku i je rozwijać. Pozwoli nie tylko spojrzeć z boku na własne pomysły, ale i podsunie inne lub zainspiruje do własnych. Książkę polecam również wszystkim, którzy swoją przyszłość wiążą z promowaniem, rozwijaniem i nadzorowaniem zespołów ludzi, ponieważ nie tylko firmy borykają się z niestabilnym istnieniem.

1 komentarz:

  1. Z tego powodu ludzie nie chcą zakładać własnych firm, bo bez przerwy trzeba myśleć z wyprzedzeniem, jakie kroki należy począć. Konkurencja to słowo, które niejednemu zabiera sen każdej nocy. Takie są biznesy... :P

    OdpowiedzUsuń