Etykiety

czwartek, 25 grudnia 2014

Renata Opala "Dzienniczek zakręconej nastolatki" cz. 5www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1355&tytul=Dzienniczek-zakręconej-nastolatki-cz.-5
Renata Opala, Dzienniczek zakręconej nastolatki, cz. 5, il. Agnieszka Kłos – Milewska, Kraków „Skrzat” 2013
„Dzienniczek zakręconej nastolatki” to cykl książek dla nastolatek. Krótkie relacje z każdego dnia pozwolą młodym czytelnikom odnaleźć w książkowym świecie to, co jest im bliskie, czyli szkolne problemy, obserwacje siebie oraz swojej grupki. Całość pisana jest z perspektywy nastolatki, która chce się podzielić ze swoim dziennikiem najważniejszymi wydarzeniami z każdego dnia, ale jeszcze ma małe problemy z polszczyzną (zdarzają się błędy, słownictwo dość ubogie) i czasami popełnia małe błędy merytoryczne, ale przecież takie niewielkie niedociągnięcia dla nastolatków nie są aż tak istotne. Książka może być dla nich inspiracją do pisania własnego dziennika, pamiętnika czy bloga, na którym będą dzielić się z innymi swoimi troskami i radościami oraz szlifować język.
W książce nie znajdziemy akcji konkretnie ukierunkowanej. Jest ona po prostu wycinkami z pewnego okresu w życiu dorastającej dziewczyny, która świat bierze bardzo poważnie, a małe problemy urastają do szczytów nie do zdobycia. Nie zabraknie tu i walki o własną prywatność oraz potrzeby akceptacji przez grupę oraz pierwszych miłosnych ekscytacji, co u nastolatków jest bardzo typowe.
„Dzienniczek zakręconej nastolatki” to książka dla nastolatków do piętnastego roku życia. Starsi czytelnicy będą się przy niej nudzić, ale pozwoli im ona spojrzeć na świat dorastających dzieci z innej perspektywy. Książkę czyta się niesamowicie szybko, przez co powinna zachęcić młodych czytelników do czytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza