Etykiety

niedziela, 21 grudnia 2014

Marcin Pałasz "Elf i pierwsza Gwiazdka"http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1577&tytul=Elf-i-pierwsza-Gwiazdka


Marcin Pałasz, Elf i pierwsza Gwiazdka, il. Olga Rzeszelska, Kraków „skrzat” 2014
Duży (ojciec), Młody (syn) i Elf (pies) tworzą dziwną formę rodziny, której członkowie akceptują swoje dziwactwa, a spojrzenie na różne sprawy z perspektywy raz psa, który po raz pierwszy staje się uczestnikiem gwiazdkowego szału z choinką i prezentami w tle, a raz Dużego sprawia, że zaczynamy się uśmiechać. Do przygotowań świątecznych dochodzi coroczny wyjazd na Gwiazdkę do cioci mieszkającej pod Wrocławiem, gdzie nielubiąca zwierząt babcia będzie prawdziwym wyzwaniem dla potrafiącego podbijać serca wszystkich Elfa. Zbiegowisko zwariowanych członków rodziny zostaje zaskoczone wizytą wujka, który przylatuje do Polski razem ze swoją opiekunką, czyli przypadkowo odnalezioną krewną, która nie potrafi zyskać akceptacji zwierząt do czasu pierwszego wybuchu, którego staje się ofiarą. Dziwne zachowanie dorosłych, psów i histerie nowopoznanej Tarji, a do tego ucieczka znajomej z domu urozmaicą typowe polskie święta, które przez zderzenie się różnych charakterów zawsze pełne są niespodzianek. Tu jest ich bardzo wiele.
„Elf i pierwsza Gwiazdka” to książka pełna humoru, w której paradoksy i nieszczęścia wydają gonić się wzajemnie. Ja nie mogłam się od niej oderwać. Po każdym rozdziale obiecałam sobie, że to już koniec i pędziłam do kolejnego, by pośmiać się i dowiedzieć o wyczynach bohaterów. Na pewno sięgnę po kolejne części opowieści o Elfie.
Książkę polecam wszystkim: i mali i duzi znajdą tu wiele radości.

Książki Marcina Pałasza:
Elf i pierwsza Gwiazdka
Elf i dom strachów
Zwłokopolscy: Władcy Nocy
Elf Wszechmogący
B@jki
Elfie, gdzie jesteś?!
Sposób na Elfa
Zwłokopolscy
Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika
Wszystko zaczyna się od marzeń
Bardzo Dzikie Historie
Licencja na zakochanie
Historia Złotego Promyczka
Kosmiczna awantura
Ptaś i Miaugosia
Heca nie z tej Ziemi
Powrót do Krainy Potworów
Opowieści z Krainy Potworów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz