Etykiety

wtorek, 23 grudnia 2014

PITy za 2014 - jakie darowizny można odpisać od podatku?

Niedługo czeka nas zabawa z PIT-ami
Sporo darowizn można odpisać sobie od podatku
„Darowizny na cele publicznie i społecznie promowane są m.in. poprzez ulgę podatkową, z której korzysta się w deklaracji rocznej. Odliczenia dokonuje się od dochodu podatnika, który zdecydował się w trakcie 2014 r. na dokonanie darowizny na rzecz określonej organizacji realizującej cele pożytku publicznego, o których mowa w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, lub na rzecz organizacji realizujących równoważne cele, określonych w przepisach regulujących działalność pożytku publicznego obowiązujących w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie UE lub EOG, prowadzącym działalność pożytku publicznego w sferze zadań publicznych”
Można przekazać na cele społeczne maksymalnie 6% swoich rocznych dochodów i od tej kwoty 18% odpisać od podatku.
Pamiętajcie też o 1% na cel, który uważacie za słuszny. Was to nic nie kosztuje, a innym może uratować życie lub pomóc w rehabilitacji.
Więcej informacji tu:

2 komentarze:

 1. Mamy znajomą rodzinę z niepełnosprawnym dzieciątkiem potrzebującym rehabilitacji.
  Co roku żałujemy, że możemy dać tylko na jeden cel...:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My od tego roku też zbieramy na rehabilitację córki. Zawsze dawaliśmy 1% tym, którym uważaliśmy za słuszne i nie przypuszczaliśmy, że kiedyś my będziemy musieli prosić...
   Warto dawać ten 1%, bo samemu nic się nie traci, a potrzebujący zyskują bardzo wiele (datki od wielu ludzi z podatków mogą zebrać się na kwotę, która pomoże pokryć choć część wydatków niepełnosprawnych dzieci)

   Usuń