Etykiety

piątek, 5 grudnia 2014

Maria Gołąb, Ewa Hornowska, Adam Soćko i in. "Skarby sztuki"http://www.arkady.com.pl/product/28986,skarby_sztuki_muzeum_narodowe_w_poznaniu.html
Maria Gołąb, Ewa Hornowska, Adam Soćko i in., Skarby sztuki. Muzeum Narodowe w Poznaniu, Warszawa „Arkady” 2014
„Skarby sztuki” to historia sztuki w pięknej pigułce. Z pięknego albumu oprawionego w solidną oprawę dowiemy się o ważnych obiektach w okolicach Poznania oraz zasobach Muzeum Narodowego w Poznaniu. Autorzy przy okazji prowadzenia nas przez labirynty zbiorów przybliżą nam historię sztuki (od starożytności po współczesność). Czytelnik może poznać z niej najważniejsze nurty w sztuce oraz zapoznać się z pięknymi (kolorowe i na śliskim papierze) reprodukcjami, które wzbogacają tekst. Zdjęcia różnorodnych pamiątek z przeszłości (od monet po elementy stroju oraz instrumenty przybliżają nam wyobrażenie o wyposażeniu bogatych domów oraz stylu życia. Nie zabraknie również najważniejszych i najciekawszych przedmiotów ze zbiorów egzotycznych ze sztuki prawosławia, judaistyki i Orientu, a także etnograficznych.
Album nie tylko przybliży czytelnikowi historię sztuki, ale i zachęci do odwiedzania zasobów muzeum. Książka ta będzie doskonałą pomocą naukową dla nauczycieli gimnazjum oraz liceów, którzy przy okazji lekcji języka polskiego, historii, historii sztuki czy plastyki będą mogli przygotować uczniów do odbioru naszego dorobku kulturowego oraz odkrywania licznych powiązań między różnymi dziedzinami życia ludzkiego, wpływu życia codziennego na formowanie się sztuki.
„Skarby sztuki” to również świetne źródło dla studentów kierunków humanistycznych, których interdyscyplinarne lub artystyczne spojrzenie na ludzką działalność pozwoli na szerszą perspektywę zdobywania wiedzy. Album polecam również miłośnikom codziennego obcowania ze sztuką, ale ze względu na liczne obowiązki niemogących codziennie kontemplować dzieł. „Skarby sztuki” pozwolą odwiedzającym muzeum bardziej świadomie poznawać twórczość artystów z różnych epok.
Album przybliżający zasoby Muzeum Narodowego w Poznaniu jest jednym z tomów z serii „Skarby sztuki”, w których zawarto zdjęcia zbiorów zgromadzonych w dziewięciu muzeach znajdujących się w największych miastach w Polsce.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza