Etykiety

poniedziałek, 7 grudnia 2015

Aleksandra Kiełczykowska (red.) "Pysznie i zdrowo od rana do wieczora"

Aleksandra Kiełczykowska (red.), Pysznie i zdrowo od rana do wieczora, il. Shutterstock, Poznań „Rebis” 2015
„Pysznie i zdrowo od rana do wieczora” to nie tylko książka kucharska pozwalająca urozmaicić nam swoją codzienną dietę, ale i zawierająca cenne informacje o produktach, które należy jeść, aby cieszyć się siłą, dobrym nastrojem, zdrowiem i urodą. Ponadto pomysły na dania są tak ułożone, abyśmy nie mieli problemu ze znalezieniem odpowiednich przepisów na każdą porę dnia.
W publikacji znajdziemy wiele nieznanych przepisów pozwalających na eksperymenty w kuchni, odkrywanie nowych smaków, nietypowych połączeń produktów, a do tego nasza kuchnia będzie bogata w wartościowe, zdrowe produkty z dużą ilością owoców i warzyw, co nie oznacza, że bez mięs. Miłośnicy tradycyjnych polskich potraw znajdą tam dla siebie receptury pozwalające nieco odmienić znane potrawy.
Po lekturze książki kucharskiej, w której znajdziemy wiele rad dotyczących sposobu żywienia oraz kupowania, a także przygotowywania zdrowych produktów nabierzemy większej motywacji do odpowiedniego żywienia. Piękne zdjęcia potraw, proste przepisy pozwolą nam na wdrożenie nowych trendów kulinarnych. Autorzy uświadamiają nas jak ważna jest celebracja posiłku, cieszenie się smakami, zapachami, konsystencjami, przygotowywaniem. Święta oraz urlopy są doskonałym czasem do eksperymentowania w kuchni w gronie najbliższych i cieszeniem się z posiłków bez konieczności spieszenia się do pracy.
„Pysznie i zdrowo od rana do wieczora” polecam wszystkim, którzy chcą zmienić swoją dietę i szukają inspiracji. Ja kilka interesujących pomysłów na dania wzmacniające odporność oraz bezglutenowe znalazłam. Teraz pozostaje mi wypróbowywać je oraz modyfikować zgodnie z własnymi upodobaniami kulinarnymi. Plusem tej książki jest solidna matowa okładka, śliskie, strony z pięknymi ilustracjami i przejrzysta kompozycja tekstu.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza