Etykiety

czwartek, 10 grudnia 2015

Mymi Doinet "Zwierzęta Oli" il. Mélanie Allag

Mymi Doinet, Zwierzęta Oli: Jesteś słodki, kotku! il. Mélanie Allag, tł. Barbara Wicher, Kraków „Skrzat” 2015
Mymi Doinet, Zwierzęta Oli:  Jesteś super, Chomiczu! il. Mélanie Allag, tł. Barbara Wicher, Kraków „Skrzat” 2015
Seria książeczek „Zwierzęta Oli” z Wydawnictwa Skrzat to opowieści o przygodach małej dziewczynki rozumiejącej potrzeby zwierząt oraz ich ucieczkach. Proste zdania zachęcają dzieci do samodzielnego czytania, a piękne ilustracje pozwolą na urozmaicenie lektury. Na końcu każdej książki znajdziemy informację o zwierzęcym bohaterze. Ponad to lektury wprowadzają małych czytelników w świat różnych kultur. W „Jesteś słodki, kotku!” autorzy pokazali stosunek Japończyków do kotów oraz dziecięce marzenia o posiadaniu puszystego przyjaciela do zabaw. Ola odwiedza swojego kolegę z przedszkola, Danna, mieszkającego z Mamiko, babcią, prowadzącą restaurację i mającą figurkę kota przynoszącą szczęście. Akcja toczy się wokół zagubienia kotka kolegi. Po wielu godzinach poszukiwań odkrywają jego bezpieczną kryjówkę oraz jego ratowniczkę. Na ostatnich stronach dzieci dowiedzą się, dlaczego wąsy kota są bardzo ważne, jakie są rasy i w jaki sposób koty dbają o higienę.
„Jesteś super, Chomiczu!” to opowieść o Julku i jego nowym przyjacielu. Chomiczek potrzebuje spokoju, a chłopiec zachęca go do zabaw w rycerzy. Kończy się ucieczką zwierzątka. Z pomocą przychodzi Ola, która pozwala znaleźć małą futrzaną kuleczkę oraz uczy w jaki sposób oswoić tego gryzonia. Julek dzięki niej uczy się delikatności. Na ostatnich stronach dzieci znajdą podstawowe informacje o tym zwierzątku, czyli dowiedzą się m. in. co łączy chomika z myszą, w jaki sposób te gryzonie przechowują zapasy.
Książeczki posiadają sztywne śliskie okładki, śliskie mocne strony, duże litery, estetyczne ilustracje przyciągające wzrok. Niewielki rozmiar sprawia, że doskonale sprawdzą się na spacerach lub w podróży.
Książeczki z serii „Zwierzęta Oli” to doskonała lektura już dla dwuletnich dzieci. Będzie towarzyszyła małym czytelnikom również w nauce samodzielnego czytania. Niewielka ilość tekstu na stronie pozwala dzieciom nie nudzić się w czasie lektury z rodzicami oraz późniejszych samodzielnych wędrówek w świat książek. Polecam wszystkim przedszkolakom oraz uczniom pierwszych klas szkoły podstawowej.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza