Etykiety

wtorek, 15 grudnia 2015

"Fronda Lux" nr 76„Fronda Lux” red. Mateusz Matyszkiewicz, nr. 76, 2015 rok
Wybory prezydenckie wywołały wiele emocji wśród wyborców: od radości po wielkie rozczarowanie. W 76 numerze „FrondyLux” znajdziemy te pozytywne uczucia i zachwyt nad rządami PiS-u. Nie zabraknie tu powoływania się na autorytet poety i uczonego Jarosława Marka Rymkiewicza, Marka Kochana, Bronisława Wildsteina, Rafała Ziemkiewicza (proponujący definicję prawicowości, która objęłaby wszystkie partie istniejące w Polsce), abp. Henryka Hosera i wielu innych sław znanych z prawicowych mediów.
W najnowszym numerze nie zbraknie nie tylko rozważań nad wyborami Polaków, ale i przesłaniami papieża Franciszka nawołującego do przyjmowania uchodźców bez względu na ich religię. Tomasz Terlikowski nawołuje do chrześcijańskiego miłosierdzia i walki z islamem za pomocą wartości przekonujących o wyższości katolicyzmu nad wschodnią religią.
Natomiast Krzysztof Wołodźko uświadamia czytelników, że Polska i poglądy jaj mieszkańców nie są takie czarno białe. Bycie członkiem prawicy nie jest jednoznaczne ze sprzeciwem wobec uchodźców, a głosiciele liberalnych lewicowych poglądów wcale nie są tak otwarci na przybyszów oddanych jakiejkolwiek religii. Natomiast Mateusz Dziób porusza bardzo ważne kwestie ekologii i obecnych działań ekoaktywistów. Podważając działania w odległych zakątkach świata wskazuje pola, które potrzebują wsparcia i realnych przepisów zmuszających do dbania o otoczenie. Autor głosi bardzo bliskie mi hasła demokracji lokalnej i dbałości, rozwiązywania problemów w regionie.
Jak w każdym numerze nie zabraknie i tu pochylenia się nad kulturą, życiorysami.
„Frondę Lux” polecam każdemu, kto chce znać prawicowe i lewicowe spojrzenia na świat oraz sposób pokazywania świata.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza