Etykiety

piątek, 11 grudnia 2015

Barbara Wicher "Hura! Mamy pieska!" il. Agnieszka Kłos-Milewska

Barbara Wicher, Hura! Mamy pieska!, il. Agnieszka Kłos-Milewska, Kraków „Skrzat” 2015
Każde dziecko marzy o swoim zwierzaku. „Hura! Mamy pieska!” Barbary Wicher zabiera małych czytelników w świat Idy, która z okazji urodzin dostaje Tofika, którego razem z bratem musi uczyć posłuszeństwa i odpowiedniego zachowania. Nie jest to łatwe, ponieważ w czasie nieobecności członków rodziny w domu szczeniak walcząc z samotnością niszczy rzeczy, a na spacerach szczeka i ciągnie smycz, ale z czasem staje się lepszym kompanem dziecięcych zabaw.
Autorka pokazuje nam świat rodziny z psem w nieco humorystyczny sposób. Psoty pieska nie są aż tak ważne. Liczy się więź jaką mają ludzie z nowym członkiem rodziny.
„Piesek chętnie bawi się z rodzeństwem i dostarcza mu dużo radości. W dodatku, odkąd pojawił się w domu, wszyscy są w lepszej formie, gdyż Tofik zabiera ich na długie spacery. I wcale nie ciągnie za smycz… jeżeli biegnie się wystarczająco szybko…”
Niewielkich rozmiarów książka posiada twardszą (troszkę grubszą od bloku technicznego) okładkę, śliskie strony, na których znajdziemy piękne ilustracje autorstwa Agnieszki Kłos-Milewskiej i niedługą opowieść o psie, który dał całej rodzinie wiele szczęścia oraz nauczył nowego stylu życia, odpowiedzialności.
„Hura! Mamy pieska!” to doskonała lektura dla przedszkolaków oraz dzieci uczących się czytać. Duże litery i przyciągające ilustracje zachęcają dzieci do czytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza