Etykiety

czwartek, 3 grudnia 2015

Świąteczne ozdoby - dla przedszkolaków i nie tylko

Przedszkole jest czasem uczenia się przez beztroską zabawę z rodzicami, opiekunami i rówieśnikami. Odpowiednie ćwiczenia pozwolą dziecku przygotować się do szkoły oraz rozbudzić w nim ciekawość, a także pozwolą na przemycanie informacji o kulturze i religiach. Wszelkiego rodzaju święta są doskonałym pretekstem do samodzielnego wykonywania ozdób. Bardzo dobrym materiałem jest papier, który pozwala na duże pole manewru oraz rozwijanie wielu umiejętności: od motoryki małej po wyobraźnię przestrzenną, a także umiejętność odwzorowania. Wycinanki z wzorami pozwalają na stworzenie naprawdę niezwykłych, bardzo dobrze zaplanowanych zabawek, a do tego będą doskonałym wzorem do samodzielnego wykonywania kolejnych.
Tego rodzaju szablony dla przedszkolaków powinny pozwolić wyrwać się z większych kart. Złożona konstrukcja stanie się zabawką rozwijającą wyobraźnię przestrzenną, będzie pretekstem do czytania książek o postaciach oraz pozwoli na odgrywanie scenek przez dziecko.
Wycinanki „Szopka betlejemska” to zeszyt z tekturowymi stronami pozwalającymi dziecku na złożenie pięknej szopki, która może stać się elementem świątecznego wystroju domu czy być pretekstem do poznania „Biblii”. Piękne zwierzątka zachęcają dzieci do zabawy.
Otoczenie szopki warto ozdobić wycinankami z zeszytu „Ozdoby choinkowe” oraz „Zeszytu ozdób bożonarodzeniowych”. Pierwszy – podobnie jak szopka –zawiera elementy do samodzielnego wyrywania i składania z pomocą rodziców, a drugi wymaga wsparcia osób dorosłych w czasie wycinania elementów z tektury.
Kolejną bardzo piękną świąteczną ozdobą do samodzielnego wykonania przez przedszkolaków jest "Kalendarz adwentowy" doskonale ćwiczący sprawności manualne oraz wprowadzający nasze pociechy w świat liczb.
Samodzielne wykonywanie ozdób pomaga wprowadzić dziecko w nastrój świąteczny. Ponadto ćwiczenie rąk, budowanie konstrukcji, wyrywanie i składanie elementów wzmacnia wiarę przedszkolaków we własne możliwości, dlatego polecam wszystkim dzieciom. Moja córka uwielbia bawić się takimi ozdobami, obserwować powieszone na firance.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza