Etykiety

poniedziałek, 7 grudnia 2015

Romek Pawlak "Biało-czerwone marzenia. Od rozbitego żyrandola do finałów Euro"

Romek Pawlak, Biało-czerwone marzenia. Od rozbitego żyrandola do finałów Euro, il. Paweł Kuranda i in., Poznań „Rebis” 2015
Wspólna pasja lub rozwijanie jej u dziecka może być świetnym spoiwem. Dziewięcioletniego Kacpra Machurę w świat piłki nożnej wprowadza tata. Zachęcając do poznawania historii kariery piłkarzy sprawia, że osiedlowy młody piłkarz zaczyna widzieć w swojej pasji szansę oraz nabiera wiary w swoje możliwości. Losy zwykłego chłopca i jego pasji stają się doskonałym pretekstem do poznania sylwetek najsłynniejszych polskich piłkarzy. Umiejętnie wplecione w tekst wiadomości i ciekawostki wydają się tak naturalne, że nie zwracamy uwagi na ilość przemycanych nam informacji. Niewielkich rozmiarów książka z interesującą fabułą doskonale zastępuje leksykon.
Zawarte w książce historie są interesujące, a podsuwane przykłady będą świetnymi motywatorami do samodzielnej wytężonej pracy oraz przekonaniu o konieczności pokonywania przeszkód. Lektura pozwoli małym sportowcom uwierzyć w to, że wzrost i siła nie są aż tak istotne jak nam się to wydaje. Człowiek z czasem się zmienia, dorasta i z małego, niepozornego chudzielca może wyrosnąć silny, sprawny, zwinny mistrz (na przykład piłki nożnej).
„Biało-czerwone marzenia” przybliży młodym fanom początki karier piłkarzy, którzy wywalczyli awans na mistrzostwa Europy w 2016 roku. Liczne rozmowy i analizy prowadzone wspólnie lub pod wpływem rodzica sprawiają, że Kacper nie tylko rozwija swoją pasję, ale i uczy się pogłębiania gry w piłkę nożną oraz posługiwania się językiem. Konieczność opisywania, notowania spostrzeżeń mogą zachęcić młodych czytelników do podobnego kształtowania umiejętności.
Wielkim plusem publikacji jest wielość ilustracji, interesujące, przyciągająca kolorystyka, piękne zdjęcia, przejrzyste tabelki oraz zróżnicowana czcionka sprawia, że czytelnik wchodzi w książkowy świat z zainteresowaniem.
Lekturę polecam wszystkim małym miłośnikom futbolu. Znajdą tu naprawdę sporo wiedzy oraz wskazówek, w jaki sposób pogłębiać już posiadaną.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza