Etykiety

poniedziałek, 7 grudnia 2015

"Zima z Mikołajem" il. Jolanta Czarnecka

Zima z Mikołajem, il. Jolanta Czarnecka, Raszyn „AWM” 2015
W naszym domu wyznacznikiem bardzo dobrych ćwiczeń dla najmłodszych jest to ile z nich zostaje. Im mniej tym lepiej, bo to oznacza, że ilustracjami i zadaniami można okleić ściany, aby dziecko przypominało sobie przerobiony materiał. Z „Zimy z Mikołajem” nie zostało nic. Przednia po przycięciu trafiła na ścianę jako świąteczna ozdoba, tylna stała się tłem to abstrakcji z użyciem naklejek i farbek. A obok nich niemal wszystkie strony: ilustracja z bałwankiem, choinką, ,labiryntem, samochodami i Mikołajem. Niestety nie możemy cieszyć się wszystkimi zamieszczonymi w ćwiczeniach, ponieważ są one dwustronne, ale za to na grubych kartkach, co pozwoliło na bezproblemowe wykonanie i wykorzystanie wycinanek. Poza typowymi ćwiczeniami w tym zbiorze zadań znajdziemy propozycje wykonania ozdób świątecznych, które dołączyły do wiszących na oknie papierowych zabawek. Proste szablony zainspirują przedszkolaka do samodzielnych eksperymentów.
„Zima z Mikołajem” to interesujący zbiór zadań rozwijający różnorodne umiejętności. Wykonując zadania dzieci ćwiczą spostrzegawczość, motorykę małą, koncentrację, umiejętności manualne. Przedszkolaki muszą sięgnąć nie tylko po kredki, ołówki, ale i po nożyczki oraz klej, a do tego nie zabraknie uwielbianych przez dzieci zadań z naklejkami.
Ćwiczenia są przemyślane, stopień trudności wzrasta z każdą stroną, na której nasze pociechy znajdą odmienne zadania, przez co nie znuży się.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz