Etykiety

wtorek, 15 grudnia 2015

Wojciech Wejner "O wróżce psotuszce" il. Maria WejnerWojciech Wejner, O wróżce psotuszce, il. Maria Wejner, Poznań „Bajdaraj” 2015
Każdemu z nas zdarza się być niemiłym, psotnym. Dzieci są podobne: dla zabawy straszą, ganiają, bo uciekające zwierzaki są interesującym zjawiskiem. Gonienie ich to interesująca zabawa. Czy na pewno? Złośliwca każdy unika, omija. Jest jednak jeden taki dzień w roku, kiedy wszystkie winy odchodzą w zapomnienie. Wigilijne zabawy zwierząt wywołują smutek we wróżce psotuszce, która czuje się wówczas samotna. Prześladowani jednak wybaczają jej i zapraszają do wspólnego świętowania. Siła wybaczenia jest tak duża, że wróżka zmienia się. Już nie prześladuje zwierząt w lesie, ale razem z nimi się bawi i im pomaga.
Bogato ilustrowany wierszyk „O wróżce psotuszce” Rafała Weinera pozwala pokazać dzieciom właściwe postawy. Razem z bohaterką odkrywają, że bycie niemiłym pozbawia nas przyjaciół i możliwości nawiązywania znajomości. Ładne ilustracje dostosowane do niewielkiej ilości tekstu przyciągają wzrok przedszkolaków oraz pozwalają na samodzielne czytanie lub opowiadanie akcji bajki.
Nieduże rozmiary książeczki sprawiają, że bez problemu można ją zabrać na spacer lub w podróż. Śliskie, grube strony sprawiają, że książeczka jest trwała. Lekturę polecam przedszkolakom.  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza