Etykiety

wtorek, 29 grudnia 2015

ciastolinowe kucykiNaprawdę świetna, zapachowa ciastolina z foremkami i narzędziami do robienia kucyków. Kilka razy przyglądałyśmy się wszelkim ciastolinom z kucykami i niestety były to zwykłe wyciskarki za prawie 100 zł. Tu mamy formy do zrobienia kucyków całych z ciastoliny, a do tego w różnych kolorach, które pachną nieco inaczej (zapachy zbliżone do waniliowych) i ponoć świecą (nasze nie świecą). Do tego konsystencja tej masy jest nieco inna niż w znanych ciastolinach (coś pomiędzy polecaną przeze mnie masą z mąki ziemniaczanej a ciastoliną). Do tego córka wybrała sobie zestaw do robienia lodów z ciastoliną, dzięki czemu kucyki mogą opychać się deserami. Oczywiście w drugim opakowaniu mamy znaną nam ciastolinę i lepiej nie mieszać tych dwóch rodzajów, dlatego wykorzystujemy wszystkie narzędzia do masy z opakowania z kucykami.
Zestaw z kucykami jest bardzo funkcjonalny, łatwy do czyszczenia. Niestety z czyszczeniem tego od lodów jest problem i gdyby nie nożyki z pudełka z kucykami byłby wielki problem z doczyszczeniem wyciskarki.
Oba zestawy kosztowały mniej niż wyciskarki w kształcie kucyków i każdy z nich posiada więcej i bardziej interesujących narzędzi, dzięki czemu zapewniają bardziej aktywną i kreatywną zabawę.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz