Etykiety

sobota, 5 grudnia 2015

Katie Cook "Mój kucyk Pony. Przyjaźń to magia. Tom 3" il. Andy Price

Katie Cook,Mój kucyk Pony. Przyjaźń to magia. Tom 3, il. Andy Price, tł. Jacek Drewnowski, Warszawa „Egmont” 2015
Kucyki zna każde dziecko. Są rozbrykane, psotne, uparte, mają własne cele, niesamowite przygody, a do tego komiks przyciąga ciepłymi barwami. Komiks powstał w oparciu o serial „My Little Pony: Przyjaźń to magia” pokazującego świat kucyków w ludzkiej odsłonie, czyli z problemami nam bliskimi. W najnowszym albumie znajdziemy dwie historie: „Zen i sztuka naprawy altany” oraz „Rżenie seraca”.
W pierwszej opowieści znajdziemy doskonale znane nam dorosłym i odkrywane przez dzieci motywy. Starszy kucyk ciągle poucza i krytykuje młodszego, któremu „dobre rady” wcale nie pomagają w pracy. Big Mcintosh wie, że ze starszym marudą nie warto wchodzić w dyskusję, dlatego usuwa się z zasięgu jego wzroku i zamierza zabrać za reperowanie zepsutej altany. Niestety ze względu na brak gwoździ misi udać się do miasteczka, gdzie trwa festyn, a przez to jest spore zamieszanie i trudno cokolwiek i kogokolwiek znaleźć. Do tego dochodzi kilka nieplanowanych odpaleń fajerwerków, nieprzewidziane konkursy, przebiegli sprzedawcy, przypadkowo zakochujace się klacze. Po godzinach poszukiwań, unikania wplątania w zabawę Big Micintosh odkrywa, że nie ma, co naprawiać.
Druga opowieść zabiera nas w świat romantycznej historii miłości książniczki Cadance i kucyka Shining Armor. Początki związku widziane z prespektywy dwóch koników uświadamiają, jak odmienne spojrzenie na rózne sprawy mają uczestnicy tych samych wydarzeń.
Komiks może być doskonałym pretekstem do rozmów o subiektywności odczuć i postrzegania świata. Lekturę polecam uczniom szkoły podstawowej. Komiksy są doskonałą motywacją do samodzielnego czytania.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza