Etykiety

czwartek, 29 lipca 2021

Kociaki-bezdomniaki

Bezdomne rozmnażające się koty to duży problem. Tak duży jak bezdomne gołębie, które przymarzają zimą na gzymsach, dlatego zawsze, kiedy mogę choć troszkę w tej sprawie pomagać pomagam. Nie jakoś hurtowo i ciągle tylko troszeczkę. Najlepszą pomocą jest sterylizacja. Gminy mają pieniądze na ten cel, dlatego nie waham się dzwonić w tej sprawie. Jakiś rok temu objaśniano mi, że nie ma środków. Później okazało się, że znajomi bez problemu załatwili. Od ręki zadzwoniłam i mówię, że wiem, że środki są.
-Nie ma. Już pani mówiłem godzinę temu.
-A pół godziny temu przyznał pan sterylizację innej osobie. Proszę nie kłamać, że nie ma środków.
-Nie kłamię.
-Proszę nie kłamać, że pan nie kłamie, skoro pół godziny temu miał pan środki, a godzinę temu wmawiał mi, że środków nie ma.
-Ile potrzeba?
-Trzy.
-Zlecenia są do odebrania w urzędzie.
Po jakimś czasie dzwonię w sprawie kolejnych bezdomnych kotów, bo nikt nie przygarnie niesterylizowanych, a ich matki lepiej, żeby się nie rozmnażały tyle. Opowiadam, że jest kotka z piątką młodych i wszystkie potrzebują sterylizacji, żeby można było znaleźć dla nich dom.
-A skąd pani tyle tych kotów bierze?
Tłumaczę, że mnożą się w całym mieście i też w mojej okolicy. Zdobywam jedno zlecenie, koleżanka drugie, kolejne załatwione inaczej.
Kolejna rozmowa (czyli w sumie 3 z przyznaniem jakiegokolwiek zlecenia i bez kłamania, że nie ma):
-Wie pani, środków nie ma. Niech mi pani wyjaśni skąd te koty?
-Rodzę panie. Co kwartał nowy miot, żeby panu głowę zawracać. Może da pan zlecenie chociaż na sterylizację matki, bo za miesiąc to ona znowu będzie chciała się mnożyć, a w sprawie młodych zgłoszę się w nowym roku, żeby mieć szansę na znalezienie dla nich domu i dzięki temu odciążenia gminy z konieczności utrzymania ich.
Niektóre gminy organizują też darmową sterylizację i kastrację dla zwierząt, które mają już swój dom. Aby skorzystać z darmowej sterylizacji kota czy psa, należy więc najpierw dowiedzieć się w urzędzie gminy bądź urzędzie miasta, czy finansuje on w ramach tegorocznego budżetu takie zabiegi i od kiedy. Warto zadbać, aby mniej zwierząt trafiało do schronisk, sterylizować i szukać dobrych właścicieli.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz