Etykiety

piątek, 30 lipca 2021

Spotkanie autorskie z Piotrem GąsowskimAbsolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Aktor, konferansjer, showman. Występował na scenach wielu warszawskich teatrów: Teatr Nowy, Rampa, Komedia, Syrena, Capitol, Kamienica, Kwadrat i 6 Piętro.
Piotr Gąsowski znany jest z ról w Teatrach TV ( m.in.: „Racja głodowa” reż. Sylwester Chęciński, „Uczone Białogłowy” reż. Andrzej Barański, „Dania” reż. Leszek Wosiewicz), a także z roli filmowych (m.in.: „Pierścionek z orłem w koronie” reż. Andrzej Wajda, „Rozmowy kontrolowane” reż. Sylwester Chęciński, „Nic śmiesznego” reż. Marek Koterski, czy ”Sęp” reż. Eugeniusz Korin). Popularność przyniosły mu także seriale telewizyjne takie jak: „Dom”, „WOW”, „Szpital na peryferiach”, „Daleko od Noszy”, Hela w opałach”, ” Duch w Dom”, czy „Hotel 52”.
Przez wiele lat Piotr Gąsowski występował w bardzo popularnych programach Zbigniewa Górnego „Gala Piosenki Biesiadnej”, wielokrotnie był gospodarzem największych cyklicznych programów telewizyjnych: „KOT”, „Kalambury”, „Dubidu” oraz największego programu na polskim rynku telewizyjnym ”Taniec z Gwiazdami”. Obecnie wspólnie z Maciejem Dowborem prowadzi program „Twoja Twarz brzmi znajomo”.
Od 20 lat wraz Hanną Śleszyńską, Robertem Rozmusem i Wojtkiem Kaletą tworzy formację kabaretowo-estradową „Tercet czyli Kwaret”, z powodzeniem koncertującą na polskich i zagranicznych scenach.
Czas wolny spędza grając w golfa i tenisa, jest świetnym snowboardzistą i pasjonatem dalekich podróży z plecakiem. Pilotuje własny samolot.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz