Etykiety

środa, 15 lipca 2015

Lincoln Peirce "Zapiski luzaka. Trefna strefa"http://nk.com.pl/zapiski-luzaka-trefna-strefa/2196/ksiazka.html#.VaX9p_k2WF8
Lincoln Peirce, Zapiski luzaka. Trefna strefa, tł. Magdalena Koziej, Warszawa „Nasza Księgarnia” 2015
Bycie pechowcem w szkole nie jest łatwe. Wszystko zaczyna się od dnia pójścia do szkoły, a w książce od momentu, kiedy Natan trafia dyrektora pustą plastikową butelką, przez co ten oblewa się kawą. Później przychodzi kataklizm w postaci nieuważnych kolegów, zniszczonych niesamowicie ważną pracę domową, niezliczonego przedmiotu na semestr i wiele innych nieszczęść, które mogą spotkać szóstoklasistów.
W książce nie zabraknie wątków pierwszej miłości, rywalizacji między młodszymi i starszymi, kreowania szkolnych trendów, kar za złe oceny. Szybką akcję wzbogacono licznymi komiksowymi ilustracjami. Niedługa zabawna książka wychodzi naprzeciw czytelniczym potrzebom nastolatków, którzy chcą poczytać o współczesnych rówieśnikach, mają problem ze skupieniem się, przez co potrzebują ilustracji i komiksów w dłuższym tekście.
„Trefna strefa” „Zapisków luzaka” opowiada o tym, co wszystkie nastolatki doskonale wiedzą: wprowadzenia zdrowego trybu życia w szkole po latach zajadania się słodyczami jest bolesne, ale może też prowadzić do niezwykłego zwycięstwa. „Trefną strefę” polecam uczniom szkoły podstawowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz