Etykiety

piątek, 17 lipca 2015

Prem Gitana "Tantra. Przekaz szeptem"http://www.wydawnictwo.swiadomezycie.eu/nowosci/13-tantra-przekaz-szeptem#.Vain4_k2WF8
Prem Gitana, Tantra. Przekaz szeptem, tł. Bożena Pierga, Warszawa „Świadome Życie” 2015
W naszych czasach coraz większy nacisk kładzie się na seksualność. Liczne poradniki podają świetne przepisy jak, gdzie i jak szybko można zaspokoić swoje potrzeby. Brakuje w nich jednak poruszenia kwestii sfery duchowej, budowania wspólnych przeżyć. Codzienność i bliskość przypominają fast fordy: szybko, kiepskiej jakości i bez zobowiązań w celu uzyskania chwilowego zaspokojenia.
Tantra skupia się na odnalezieniu własnego spokoju, swojej ścieżki, cieszeniu się z życia, wyczuleniu na doznania. Seks tantryczny jest całkowitym przeciwstawieniem trendu szybkich numerków. Budowanie otoczki, zmienianie codzienności, dojrzewanie do rytuału zbliżenia i oczyszczenia jest długim procesem tworzenia bliskości. To proces wymagający zaangażowania dwóch stron uwalniających swoje pragnienia od umysłu pozwalających na zachowanie spokoju i równowagi ducha. Przepisy są bardzo proste, tłumaczenie świata równowagi i radości pozwala na łatwe zastosowanie ich w swojej codzienności: „Taniec to joga dla kobiet (…). Chociaż taniec jest nie tylko dla kobiet, zdecydowanie pasuje do kobiecego ciała oraz energii i niezwykle im służy”.
Większość książki poświęcone jest uwalnianiu od swojego skupienia na otoczeniu, problemach, codziennej gonitwie, starania o uzyskanie spokoju ducha.
Polecam osobom pragnącym zadbać o swój rozwój duchowy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz