Etykiety

czwartek, 2 lipca 2015

Tomasz Szwed "Wiosna w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce"http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1111
Tomasz Szwed, Wiosna w Klinice Małych Zwierząt  w Leśnej Górce, il. Aneta Krella –Moch, Warszawa „bis” 2015
Po zimie wiele rzeczy trzeba posprzątać, uzupełnić, zmienić. Życie w lesie budzi się do życia, a z nim wiele zwierząt. Zaczyna też funkcjonować niezwykły szpital dla zwierząt w Leśnej Górce, który jesienią trzeba było ratować przed pod topami, dlatego wiele zwierząt jeszcze nie wstała, wiele pomieszczeń nadaje się do remontu. Życie w lesie może i nie jest łatwe, ale pełne uroków i wzajemnej pomocy. Opowieści o Klinice Leśnych Zwierząt to ciepłe historie pełne pozytywnych wzorców. Dzieci poznają z niej zwyczaje dzikich zwierząt, odkrywają, że bezdomne psy potrafią być bardziej wrażliwe od tych trzymanych na wsi na łańcuchu. A do tego do kliniki trafia mały chłopiec, Franek, który może bliżej zaprzyjaźnić się ze zwierzętami.
Życie w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce toczy się dość wolno, ale to tylko pozory. Wszystkie zwierzęta jednoczą się w gromadzeniu ziół, planowaniu nowych rozwiązań, pozbywaniu się uszczerbków. Nie zabraknie tam dziwnych pacjętów, którym nikt nie ufa, ale ze względu na przyjaźń z Panem Psem są gotowi nieść pomoc.
Poza odkrywaniem przyrody nie zabraknie też śmiechu, bo zwierzęta – tak jak ludzie – mają różne charaktery i poza tym, że lubią pomagać to czasami psocą. Do książki załączono płytę z interesującymi piosenkami o zwierzętach.
Książka przyciąga dzieci pięknymi ilustracjami Anety Krelli-Moch. Dzięki dużej czcionce i niedługich rozdziałach będzie to interesująca lektura do ćwiczenia umiejętności czytania. Polecam dzieciom od 3-9 roku życia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz