Etykiety

niedziela, 12 lipca 2015

Lisa Wintage "Strażniczka opowieści"https://www.swietywojciech.pl/Ksiazki/Beletrystyka-chrzescijanska/Strazniczka-opowiesci
Lisa Wintage, Strażniczka opowieści, Iwona Janiak, Poznań „Święty Wojciech” 2015
Zdobycie pracy marzeń nigdy nie jest łatwe. Pracowitej Jenni Beth Gibas to się udaje. Wieloletnie staże za głodową pensję, narażanie życia uwieńczone sukcesem wydawniczym dzięki zdobyciu zgody jednej ze sław na opublikowanie biografii staje się kluczem do sukcesu. Praca w nowym miejscu wymaga ponownego wykazania się wielkimi zdolnościami śledzenia talentów. Od tego na jaką historię trafią redaktorzy zależy sukces jednego z lepszych wydawnictw. Jena dostaje biurko w rogu mało znaczącego pokoju. Jej nowa praca to nowe wezwanie do wspinania się po szczeblach kariery. Młoda kobieta dostosowuje się do otoczenia, grzecznie wypełnia obowiązki, jest dokładna, a wszystko przez niezwykłą miłość do książek i wyczucia interesujących historii. Cudze opowieści fascynowały ją od najmłodszych lat. Przekonuje się, że niełatwa praca w wydawnictwie to nie tylko spełnienie jej marzeń, ale i możliwość uporania się ze swoją przeszłością, lękami, a wszystko to za sprawą tajemniczej starej koperty, która trafia na jej biurko.
„Strażniczka opowieści” pozwala jej przenieść się w czasy, kiedy kobietami w Ameryce handlowano jak bydłem. Mniemająca prawa do własnego zdania i decydowania o życiu Sarra po śmierci najbliższych trafia w ręce mężczyzny, który jej zdaniem jest jej ojcem, ale dla niego jest mniej warta od ukochanego konia. Chce ją przeznaczyć jako nowy nabytek do domu uciech. Jak potoczy się jej historia? Czy ma szansę na normalne życie i miłość? Co łączy ją z redaktorką w znanym wydawnictwie? Dlaczego właśnie ta historia trafia na biurko nowej pracownicy? – te pytania pojawiają się już na początku czytania. Z każdą stroną powstaje ich więcej, a wszystko przez to, że kartki z tajemniczą historią są podrzucane bohaterce w dziwnych miejscach. Jedno jest pewne: ta historia odmieni nie tylko jej życie osobiste, ale i zmieni bieg kariery.
Akcja w książkach Lisy Wintage prowadzona jest w specyficzny sposób. Dzięki narratorowi pierwszoosobowemu we większości rozdziałów sprawia wrażenie osobistych przeżyć. „Strażniczkę opowieści” polecam miłośnikom sentymentalnych podróży, książek, w których teraźniejszość przeplata się z przeszłością, by połączył je piękny supeł.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz