Etykiety

czwartek, 9 lipca 2015

"Piętnaście kroków" Grzegorza GortataWłaśnie ukazała się nowa powieść w serii "Lepiej w to uwierz!" pt. "Piętnaście kroków". Autorem publikacji jest Grzegorz Gortat, ilustracje przygotowała Marta Krzywicka.
W serii „Lepiej w to uwierz!” chcemy prezentować najciekawsze i najbardziej wartościowe utwory współczesnych polskich autorów z pogranicza powieści grozy, powieści przygodowej i detektywistycznej oraz fantastyki, z całym ich bogatym anturażem: mrocznym klimatem, magią, tajemnicą, niezwykłymi bohaterami, niesamowitymi zdarzeniami, które tak dziś fascynują młodych ludzi - seria skierowana jest do młodszej młodzieży w wieku 10+.
"Piętnaście kroków"
Przebudzenia mogą być różne: gwałtowne lub łagodne, radosne albo pełne lęku, kiedy nie wiemy, czy to jeszcze sen czy jawa. Ale najbardziej niesamowite przebudzenie czeka Eryka Kafkę, bohatera „Piętnastu kroków”. Eryk Kafka ma 11 lat i jest zwyczajnym nastolatkiem, podobnym do większości chłopców w jego wieku. Ma kochających rodziców, właśnie przeżywa pierwszą miłość, musi stawić czoła szkolnemu dręczycielowi. Nagle wszystko się zmienia. Pewnego dnia Eryk budzi się we własnym łóżku i nic nie jest już takie jak było... Przed domem czekają na niego trzej nieznani mężczyźni i wspaniała limuzyna. Dokąd zabiorą Eryka i czy chłopcu uda się przejść zwycięsko przez próbę piętnastu kroków?
„Nie mogę zdradzić fabuły, bo od samego początku pełna jest niecodziennych zdarzeń, których przyjemność odkrywania wolę zostawić Wam. Znajdziecie tu i wątek kryminalny, i miłosny. Będą gadające zwierzęta, agenci zaświatów, duchy i przestępcy. Gdybym miał określić książkę jednym słowem, powiedziałbym ZASKAKUJĄCA. Gdybym musiał wskazać, co jest w niej najlepsze, wybrałbym WYJĄTKOWY KLIMAT, rzadko spotykany w książkach dla  młodzieży”. Aleksy Krysztofiak, ksiazkinaczacie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz