Etykiety

piątek, 31 lipca 2015

Zofia Stanecka, Marianna Oklejak "Basia uczy i bawi w krainie pociągów"https://sklep.egmont.pl/ksiazki/bohaterowie/p,basia-uczy-i-bawi-w-krainie-pociagow,11181.html
Zofia Stanecka, Marianna Oklejak, Basia uczy i bawi w krainie pociągów, Warszawa „Egmont” 2015
Basię znamy głównie z książeczek o codziennych przygodach dziewczynki. Nie brakuje w nich takich wspaniałych tematów, jak wyprawy do lasu, przyjęcia urodzinowe, podróże, biwaki, taniec, ale pojawiają się bardzo poważne, czyli choroby, nowy braciszek, przedszkole, z którymi mała dziewczynka musi się uporać. W książeczkach z Basią dzieci przeczytają o problemach im znanych i spotykanych u rówieśników.
Zaprzyjaźnianie się z bohaterką i identyfikowanie się wydawnictwo wykorzystało do stworzenia interesujących zeszytów ćwiczeń. Jednym z nich jest „Basia uczy i bawi w krainie pociągów”, dzięki któremu przedszkolaki poznają litery i liczby oraz zdobywają wiedzę o pociągach. Do tego ćwiczą spostrzegawczość (przez porównywanie), zręczność i motorykę małą przez kolorowanie oraz pisanie oraz nauczą się pisać kartkę pocztową.
Poziom trudności z każdą stroną wzrasta, dzięki czemu dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności podczas nauki pisania. Zeszyty ćwiczeń z Basią to bardzo dobry materiał do pracy z przedszkolakami. Sprawdzi się on w przypadku chłopców i dziewczynek ze względu na tematykę i bohaterkę.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz