Etykiety

czwartek, 21 września 2017

Kalendarz przedszkolnyPoczątki przedszkola bywają trudne, ale można nasze pociechy oswoić z tym obowiązkiem dzięki odpowiednim materiałom: książkom pokazującym interesującą zabawę przedszkolaków, naklejkom, filmom animowanym i kalendarzom, do których warto dokupić naklejki z kwiatkami, serduszkami lub czymkolwiek, co naszym pociechom się podoba. Każdego dnia przed wyjściem do przedszkola dziecko powinno nakleić naklejkę w odpowiednim miejscu (czyli w prostokącie wskazującym określoną datę. Dzięki temu nasz maluch będzie uczył się nazw miesięcy, dni tygodnia oraz cyfr, a także zyska sporą motywację do wyjścia do przedszkola.
Ważne jest także, aby taki kalendarz był atrakcyjny wizualnie: posiadał piękne, wprowadzające w tematykę każdego miesiąca ilustracje oraz oferował atrakcje z kilkoma zaznaczonymi w miesiącu dniami. Mogą być to różnego rodzaju święta.
Kalendarz przedszkolny proponowany przez Wydawnictwo Bliżej Przedszkola na pewno spodoba się każdemu dziecku. Jest w nim dość dużo miejsca na pisanie, naklejanie, a do tego wiele proponowanych świąt: od zwykłego dnia nauczyciela, przez Boże Narodzenie po dni postaci baśniowych. Całość dla dzieci jest atrakcyjna wizualnie i na pewno będzie miłą ozdobą pokoju dziecięcego lub sali przedszkolnej. Ponad to taka ozdoba pozwoli także wprowadzić w życie dzieci organizację czasu, zachęci do obserwowania zachodzących zmian. Moja córka jest zachwycona kalendarzem.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza